HJS: ادعای غرامت حداقل 3.2 تریلیون پوندی (4 هزار میلیارد دلاری) کشورهای G7 از دولت چین به خاطر کرونا

بنا به گزارش تازه منتشر شده توسط موسسه Henry Jackson Society , غرامت کشورهای G7 به دلیل نقض مقررات بین المللی بهداشتی توسط چین در رابطه با COVID-19 “تا کنون” حداقل 3.2 تریلیون پوند بوده. این مبلغ تنها بر اساس اطلاعاتی که نهادهای رسمی این کشورها در مورد هزینه های مستقیم مقابله با ویروس کرونا تخصیص داده اند تهیه شده.

طبق این گزارش عدم رسیدگی زودهنگام دولت چین به این بیماری, و گزارش ناكافی اطلاعات به WHO, ناقض مواد ششم و هفت مقررات بین المللی بهداشت [IHR] میباشد. پیمانی كه چین از امضاء كنندگان آن است و از نظر قانونی موظف است آن را رعایت كند. این تخلفات باعث شده تا شیوع این بیماری به سرعت در خارج از ووهان، محل تولد آن گسترش یابد.

به ویژه ، تحقیقات HJS نشان داده است که دولت چین:

  • شواهد انتقال انسان به انسان ویروس کرونا را برای مدت زمان سه هفته پنهان کرده.
  • از تاریخ دوم تا یازدهم ژانویه ۲۰۲۰ به سازمان بهداشت جهانی در مورد تعداد مبتلایان دروغ گفته.
  • نه تنها با ناقلین حیوانی ویروس مقابله نکرد بلکه فعالانه در تکثیر این ناقلین به منظور استفاده غذایی در انسان شرکت داشته.
  • با وجود آگاهی از انتقال انسان به انسان این ویروس اجازه خروج ۵ میلیون نفر را از ووهان را تا هنگام برقراری قرنطینه در ۲۳ ژانویه داده.

یک مطالعه در دانشگاه ساوتهمپتون نشان داد كه اگر اقدامات سخت قرنطینه سه هفته قبل از آن, و در موقع مقتضی, انجام گرفته بود شیوع بیماری با حدود 95٪ كاهش روبرو میشد.

منبع:

Coronavirus Compensation? Assessing China’s Potential Culpability and Avenues of Legal Response

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها