52 مرکز به نیت 52 گروگان قربته الی الله!

شنیده ها حاکی است که بعد از به هلاکت رسیدن قاسم سلیمانی، دولت امریکا از طریق سفارت سوئیس به جمهوری اسلامی هشدار داده که مبادا هوس ضربه زدن به مراکز امریکا را در سر داشته باشید و الا 52 مرکز را به یاد گروگانگیری 52 امریکایی در سی و نه سال پیش بمباران خواهیم کرد.

البته از محتوای پاسخ مقامات جمهوری اسلامی خبری نداریم اما با شروع راکت پراکنی دوباره حشدالشعبی به محوطه سفارت امریکا در بغداد این احتمال را می توان داد که جمهوری اسلامی قصد ندارد خودش راسا و مستقیما به اقدام تلافی جویانه دست بزند ولی بدش نمی آید که نیروهای مزدور عراقی اش به نیروهای امریکا در عراق ضربه بزنند.

حال این پرسش مطرح است که نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی چقدر قادرند به امریکا ضربه بزنند؟ آیا این نیروها در به خطر انداختن خود جدی هستند یا خیر؟ در حال حاضر چنین بنظر می رسد که این نیروها مصمم هستند در عراق با نیروهای امریکا درگیر بشوند. باید یکی دو روز صبر کرد و تحولات را پیگیری کرد.

بنظر من تا زمانی که این خمپاره اندازی ها صدمه جدی جانی نداشته باشد، امریکایی ها خویشتنداری خواهند کرد اما اگر ببینند شدت صدمات و لطمات قابل توجه است آنوقت مستقیما مراکز راداری و پدافندی سپاه را مورد حمله قرار میدهند. این خیلی شگفت اور است که امریکا بجای زدن مراکز پدافندی جمهوری اسلامی یکراست برود سراغ مراکزی مثل مقبره خمینی و یا فیضیه قم یا زدن مکان هایی مثل پتروشیمی یا پالایشگاهها.

شاید اینگونه مراکز را هم بزند ولی قطعا اگر بخواهد از عمل متقابل و تلافی جویانه رژیم مصون بماند تعداد مراکز و اهداف لازم برای از کار انداختن توان پاسخگویی نظامی رژیم لااقل باید 500 مرکز مختلف که عمدتا متعلق به سپاه پاسداران هستند را بمباران کند و از کار بیاندازد.

بعبارت دیگر عدد 52 بیشتر یک عدد سمبیلیک است و از همان کارهایی است که معمولا پرزیدنت ترامپ عاشق آن است. یعنی از نظر نظامی بعید است که امریکا دست به حمله ای محدود بزند بدون اینکه فکری برای عواقب ان نکرده باشد. امریکا یا حمله نمی کند و یا اگر بخواهد حتی یک نقطه را بزند مجبور است همه توان پدافندی رژیم را از کار بیاندازد.

خب. اگر این حملات اتفاق بیفتد و صدها مراکز نظامی و اقتصادی و مذهبی (فرهنگی اسلامی) از بین برود، هنوز رژیم پا برجاست ولی نه برق هست، نه آب ، نه اینترنت، نه بنزین، نه بندر، نه زندگی عادی.

در ان وضعیت اگر مردم همچنان در خانه بنشینند رژیم مجبور است در برابر امریکا زانو بزند و برای بقای خود همه شرایط امریکا را بپذیرد اما اگر مردم همت کنند، در آنصورت دیگر رزیم توان کنترل و سرکوب اعتراضات مردم را ندارد و پرونده اش بدست مردم بسته خواهد شد.

امیدوارم مردم هرچه زودتر شرایط بسیار حساس کنونی را درک کنند و فریب بوغهای تبلیغاتی رژیم را نخورند. این وضعیتی است که لجاجت خامنه ای کشور را به این مرحله کشانده است.

 

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها