۴۳ سال از وعده آب و برق مجانی گذشت، بزودی آب و برق پولی هم برای مردم آرزو خواهد شد!

۴۳ سال قبل خمینی که نیات درونی خود را در گستردن حکومت ولایی خویش بر مردم و هم پیمانان نا آگاهش نظیر چپ، ملی و مجاهد و … پنهان کرده بود؛ با دادن یکسری وعده و شعار دروغین که با علم اقتصاد و تولید منافات جدی دارد، محبوبیت خلق الساعه ای کسب کرد. از شعار های حقوق بشری گرفته تا ایجاد حکومت دمکرات و… و هنگامی که بر مسند قدرت تکیه زد، با دادن وعده آب و برق مجانی سعی کرد قلوب طبقه فرو دست را تسخیر کند.

اما مردم ایران نیز غافل تر از آن بودند که بدانند آب و برق در آن دوره بسیار ارزان تر از آن بود که بشود بین مجانی بودن یا غیر مجانی بودنش، تفاوتی قایل شد.

دانش آموزان از تحصیل و تغذیه رایگان برخوردار بوده و تقریبا تمامی نخبگان براحتی در دانشگاه های معتبر داخلی ادامه تحصیل داده و بدون رانت بورسیه می گرفتند. موید این امر آن که بسیاری از همان دانشحویان بدون تفکر عمیق مخالف، پهلوی شدند و بعدها در مناصب حکومتی جمهوری اسلامی جای گرفتند، از بنی صدر گرفته تا ظریف و… . بسیاری از خدمات اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی و… بصورت رایگان در دسترس مردم بود بدون آن که در مورد آن فکر کنند. مانند خدمات بی نظیر کانون های پرورشی که حتی در جنوبی ترین نقطه تهران بسیاری از امکانات رایگان را به بچه ها ارایه می داد و از بروز ناهنجاری ها در آن منطقه می کاست.

۴۳ سال گذشت و نه تنها وعده آب و برق مجانی عملی نشد، بلکه مردم در بسیاری از موارد نیز هزینه های عجیب و غریبی بطور مستقیم و غیر مستقیم از جیب خود به کیسه حکومت تروریست اسلامی می ریزند.

موید این امر تحصیل پولی از ابتدایی گرفته تا تحصیلات مقطع دکتری با خروجی هیچ! اغلب مدارس دولتی بویژه در مراکز شهرها نیز از دولتی به هیات امنایی تغییر کرده تا بخش زیادی از هزینه های خود را از مردم تحت فشار اخذ کنند.

۴۳ سال گذشت و مقامات گستاخ و وقیح جمهوری اسلامی که خدمات ماندگار دوره پهلوی را تخطئه می کردند، با هدر دادن صدها میلیارد دلار سرمایه کشور در انقلاب،جنگ، مصادره توسط حکومت ( و به زیان کشاندن و نابودی تمام کارخانجات قبل انقلاب) ، تاوان اعمال تروریستی در محاکم سایر کشورها و این آخری انرژی هسته ای، مردم ایران و کشور را به تباهی محض بردند.

باور کنید همین امروز نیز کشور را از این ویرانگران و غارتگران ایران زمین تحویل بگیرید، صدها سال زمان نیاز به بازسازی دارد، وای به حال فردا!

به اشتراک بگذارید: