یک امریکایی وطن پرست

در گذشته بارها شنیده بودیم که امریکائی ها مردمی وطن پرستند و بارها نشان داده اند که در هنگام نیاز، همه زیر پرچم کشورشان جمع میشوند و برای بزرگی و موفقیت امریکا جانفشانی می کنند.

اما حوادثی که در سه – چهار سال اخیر رخ داد و بویژه رفتارهای عجیبی همچون پاره کردن پرچم امریکا و یا تخریب مجسمه های بنیانگزاران امریکا توسط دمکراتها و چپ ها، این تلقی را در اذهان ایجاد کرد که نسل جدید پرورش یافته در مدارس و کالج های امریکا آنچنان شستشوی مغزی شده اند که نه تنها به تاریخ کشور خود مباهات نمی کنند بلکه درصدد نابودی همه آنها هستند.

واقعیت این است که یکی از آفتهای گلوبالیسم این است که هویتهای ملتها را از آنان می گیرد و مشتی شعارهای توخالی و پوچ و تعارفات جایگزین می کند. ملتی که تاریخ خود را منکر شود بی هویت میشود. امریکا را مردمان سخت کوش امریکا کرد. پنجاه ایالت که هر کدام در حد یک کشور بزرگ است سالها بصورت یکپارچه و متحد باقی مانده اند و ایالات متحده را تبدیل به سرزمین فرصتهای طلایی کرده اند.

پرزیدنت ترامپ در سخنرانی خود به مناسبت سالروز تشکیل امریکا سخنان تاریخی و بسیار سنجیده ای مطرح کرد که طبق معمول هیچ رسانه ای آنرا پوشش نداد. ترامپ برخلاف سخنرانی های معمول خود، به مسائل جزئی و اجرایی نپرداخت و بیشتر روی اهمیت تاریخ امریکا و ارزش های امریکایی و پاسداشت از تجربیات بزرگان تاریخ امریکا سخن گفت.

شاید ترامپ آخرین رئیس جمهور وطن پرست امریکا باشد که به کاخ سفید راه یافته است. هیچ بعید نیست با پیروزی چپ ها در انتخابات، امریکا کم کم ماهیت خود را از دست بدهد و گلوبالیسم آنرا ببلعد.

به اشتراک بگذارید: