یا کاترین! دستم به دامنت

این روزها خبری در فضای مجازی بسرعت پخش شد که بدلیل تاریک بودن زوایای بسیار این خبر هنوز میزان درستی و یا هالیوودی بودن آن زیاد آشکار نشده است. آنچه که مسلم است این است که این خانم یهودی الاصل با ازدواج با یک مرد مسلمان کم کم وارد جهان یهودستیزی مسلمانان و جوامع اسلامی قرار گرفته است.

او درباره خودش اینگونه نوشته است:

کاترین پرز-شکدام : کاترین یک تحلیلگر سیاسی، نویسنده و مفسر خاورمیانه است. تحلیلگر مشهور بی بی سی عربی در مورد ایران، او همچنین مدیر واحد یمن برای بنیاد "قرن آینده" است. کاترین که در یک خانواده یهودی سکولار در فرانسه بزرگ شد، پس از ازدواج با یک مسلمان از یمن، خود را در قلب جهان اسلام یافت. تجربه او در خاورمیانه و کار متعاقب آن به عنوان یک تحلیلگر سیاسی، دیدگاهی بسیار خاص، اگر نگوییم نادر، به او داد - به ویژه در مورد اینکه چگونه می توان احساس هویت خود را هنگام مواجهه با یهودستیزی سیستمی از دست داد. کاترین که مصمم است تجربه و دیدگاه خود را در مورد موضوعاتی که متأسفانه ما را آزار می دهد به اشتراک بگذارد - رادیکالیسم اسلامی، ترور و یهودی ستیزی نیز از جهانی صحبت خواهد کرد که اغلب به دلیل عدم دسترسی دور از دسترس ماست.

اما اینکه چگونه او سر از ایران اسلام زده درآورده و اعتماد رسانه های نظام آخوندی را جلب کرده دقیقا مشخص نیست. عده ای حدس می زنند او از طریق طالب زاده به ایران آمده و برخی هم نام دکتر مرندی (پزشک خامنه ای) و یا پسر دکتر مرندی را به میان آورده اند.

اما هرچه بوده این خانم خیلی خوب نبض مقامات جمهوری اسلامی را در دست گرفته و احتمالا با خیلی از آنها روابطی ویژه برقرار کرده بوده و نهایتا از ایران بیرون آمده و شروع به نقل خاطرات خود کرده است.

مهم نیست که چقدر جزئیات و یا حاشیه های این خبر درست یا نادرست باشد اما یک واقعیت را برای بار هزارم ثابت می کند که اساسا جمهوری اسلامی یک نظام و تشکیلات و یک حکومت که در و پیکر دارد نیست. جمهوری اسلامی یک هیئت سینه زنی است. کاملا بی برنامه، کاملا زهوار دررفته و بی در و پیکر و درب و داغون.

 

به اشتراک بگذارید: