یا رب روا مدار که گدا معتبر شود

سید علی خامنه‏ ای فرزند حاج سید جواد حسینی خامنه ‏ای، در سال 1318 در مشهد به دنیا آمد. او دومین پسر خانواده بود. زندگی سید جواد خامنه‏ ای، بسیار فقیرانه بود. سیدعلی خامنه‌ای گفته است:

«منزل پدری من که در آن متولد شده‏ ام، تا چهارـ پنج سالگی من، یک خانه 60 ـ 70 متری در محّله فقیر نشین مشهد بود که فقط یک اتاق داشت و یک زیر زمین تاریک و خفه‏ ای! هنگامی که برای پدرم مهمان می‌آمد همه ما باید به زیر زمین می‏رفتیم تا مهمان برود. بعد عدّه‌ای که به پدر ارادتی داشتند، زمین کوچکی را کنار این منزل خریده به آن اضافه کردند و ما دارای سه اتاق شدیم»

فائزه هاشمی هم روایت کرده که در مدتی در قبل انقلاب علی خامنه ای مستاجر پدرش بوده. بگذریم منظور این بود که مشخصا علی خامنه ای تا قبل از انقلاب و حتی رهبری هیچ مکنت و ثروت خاص نداشته که هیچ در فقر بسر می برده و امثال او که فعالیت های سیاسی داشتند بیشتر به کمک مراجع حوزه محتاج بوده اند.

انقلاب که شد و خوشی زیر دل ملت سلحشور زد؛ خمینی و سایر انقلابیون وقت برای فراگیر کردن انقلاب و بدست آوردن دل مردم بخصوص فقرا، وعده های عجیب و غیر عملی فراوانی دادند. از شعار آب و برق مجانی گرفته تا وعده خانه دار شدن همه مردم و آوردن پول نفت سر سفره های مردم؛ سعی کردند عوام را تحت تاثیر قرار دهند.

بگذریم؛ این شعارها چون با مبانی اقتصاد در تضاد بودند نه تنها عینیت نیافت بلکه وضع مردم( طبقه متوسط و فرو دست) روز بروز بدتر شده و ارزش پول ایران هم اکنون حدود ۳۹۰۰ برابر نسبت به سال ۵۷ کاهش داشته است.

حال در تازه ترین اقداماتی که رسانه ای شده آمده است که رهبر معظم انقلاب به هر ایرانی یک بن نان ۶ هزارتومانی هدیه نموده است. واقعا فقط باید گفت چی فکر می کردیم و چه شد!

به قول حضرت حافظ که روز بیستم مهر روز او بود باید گفت:

یا رب روا مدار که گدا معتبر شود

گر معتبر شود ز خدا بی خبر شود

بدرود

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها