گریه کیهان شریعتمداری: تکرار «فتنه اکتبر» در عراق با هدف حذف حشدالشعبی «برای نجات آمریکا» !

جریان‌های مشکوک در عراق پیش از فرا رسیدن سالروز آغاز اعتراضات خیابانی، با نوشتن پارچه نوشته‌هایی، تلاش می‌کنند که این اعتراضات را علیه حشدالشعبی و پارلمان عراق جهت داده و آمریکا را از وضعیت فعلی نجات بدهند.

کشور عراق طی هفته‌های اخیر شاهد توطئه‌های جور واجور علیه «حشدالشعبی» بوده است و به نظر می‌رسد که طی روزهای آینده، این فتنه علیه حشد، ابعاد تازه‌ای بگیرد و عراق را با چالش‌های جدیدی مواجه کند. حشدالشعبی تا کنون به حمله علیه مراکز غیر نظامی، که روستای «فرحاتیه» در استان صلاح الدین آخرین مورد آن بوده، متهم می‌شده است. توطئه دیگر، اخراج نیروهای حشد از منطقه «سنجار» در شمال عراق بوده است.

اما، ماجراجویی‌های جدید جریان‌های مشکوک در عراق، راه‌اندازی اعتراضات خیابانی علیه حشد است؛ آنها به بهانه فرا رسیدن سالگرد آغاز اعتراضات خیابانی در این کشور، پلاکاردهایی را علیه نیروهای حشدالشعبی و همچنین، علیه پارلمان عراق نوشته‌اند. علت کینه‌توزی آمریکا و گروه‌های وابسته به این کشور نسبت به حشد و پارلمان، کاملا مشخص است؛ این دو نهاد، مخالف اصلی حضور نیروهای آمریکایی در عراق هستند. دیروز صدها نفر به ‌مناسبت اولین سالروز اعتراضات اکتبر 2019، در میدان «التحریر» بغداد و شماری از شهرهای دیگر، دست به تظاهرات زدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سال گذشته تظاهرات مردم ابتدا علیه فساد، بیکاری و کوتاهی دولت در ارائه خدمات عمومی بوده است. این اعتراضات به سرنگونی چند دولت انجامیده وکل شرایط سیاسی عراق را تحت‌الشعاع قرار‌داده بود. در طول بر گزاری تظاهرات نیز شماری جان خود را از دست داده بودند. اکنون بار دیگر در عراق تلاش می‌شود که به جای آمریکا، توجه‌ها به مسائل دیگر منحرف شود.‌

منبع: کیهان شریعتمداری ۴ آبان ۱۳۹۹

به اشتراک بگذارید: