لرستان ۸ اردیبهشت؛ شلیک نیروی ویژه به مردم و مجروح شدن بیش از ۱۲۰ تن – فیلم

ایران کارگر– نیروهای انتظامی استان لرستان، در روز ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰، با گلوله بستن مردم روستای کهمان موجب مجروح شدن ۱۲۰ نفر گردیدند. روستای سراب کهمان واقع در شهر الشتر از استان لرستان می‌باشد.

صبح روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت تعدادی از مأموران منابع طبیعی، برای قطع درختان گردوی روستای سراب کهمان الشتر به محل آمدند. مأموران منابع طبیعی که از مخالفت مردم با این اقدام غیر قانونی خود مطلع بودند، مأموران نیروی انتظامی را با خود همراه داشتند.

درختان گردوی این منطقه، درخت‌هایی است که کشاورزان ساکن روستا در طی سالهای گذشته در کنار این رودخانه کاشته‌اند. محصول این درختان گردو بخشی از درآمد مردم می‌باشد و از هزینه فروش آنها درآمد کمکی بدست می‌آورند.

شلیک مستقیم مأموران انتظامی به سوی مردم

با ورود مأموران منابع طبیعی و نیروهای انتظامی به این روستا، مردم و خانواده‌ها برای جلوگیری از قطع درختان گردو به میدان آمدند. مردم روستا، خصوصا زنان با مخالفت و حرکت اعتراضی خود مانع  انجام این‌کار شدند که به سرکوب مستقیم توسط نیروهای انتظامی منجر شد. نیروهای انتظامی به‌طور وحشیانه توسط گلوله‌های ساچمه‌ای به سمت مردم شلیک کردند. در این شلیک‌های وحشیانه بیش از ۱۲۰ تن مجروح گردیدند که ۳۰ نفر آنان از زنان هستند.

زنان در صف مقدم تجمع اعتراضی

زنان شجاع روستا، با قرار گرفتن در جلوی مردان روستا به دفاع از حق خود قرار گرفتند. اما نیروهای سرکوبگر انتظامی بیرحمانه به‌سوی این زنان شلیک کرده و آنها را به رگبار بستند.

طبق آخرین اطلاعات دریافتی از منطقه درگیری، بر اثر گلوله بستن مردم روستای کهمان  یکی از مردان این روستا از ناحیه دو دست دچار  جراحت شدید گردیده که منجر به قطع دو دست او شده است. اما احتمال کشته شدن وی بر اثر این جراحت وجود دارد. تعداد زیادی از مجروحان نیز به بیمارستان‌های خرم‌آ‌باد منتقل شده‌اند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها