کفتارِ جنگ

مقاله ای در ایران وایر با عنوان “از بنیان‌گذار کمیته تا بنیان‌گذار بسیج دانشجویی؛ ورود سرکوبگران به مجلس یازدهم” منتشر شده که در آن گفته میشه مقادیر معتنابهی سپاهی, کمیته چی, اعضای بسیج دانشجویی و سایر اوباش به مجلس راه پیدا کردند. خط آخر مقاله میگه “به نظر می‌رسد با رای آوردن ذوالنور و قالیباف، از دو جبهه اصولگرای رقیب [هر دو از فرماندهان سابق سپاه] قطعا دعوایی بر سر ریاست بر مجلس یازدهم بین این دو شکل خواهد گرفت.”

احتیاج به گفتن نیست که از شروط لازم “سردار سپاه” شدن در در دهه چهارم نظام مقدس اوباش گری, فساد, لمپنیسم و بسیاری خصایص و خصایل “ارزشی” دیگر است که دوستان بهتر از من به اونها آگاه هستند.

سؤال اینه که با وجود چنین ترکیبی چه قدر احتمال داده میشه که کفتارها بر سر تقسیم منابع ثروت که روز به روز کمیابتر میشه (کفگیر نظام به ته دیگ خورده) همدیگر رو بدرند؟ فراموش نکنید که تقریبا همه این افراد به صورت رسمی (فرماندهی سپاه, بسیج, نیروی انتظامی, لباس شخصی و…) از لیدرهای با تجربه سرکوب تظاهرات از سال ۸۸ بدینسو بوده اند و با اوباش گری و لشکر کشی خیابانی به خوبی آشنایی دارند. چه عواملی میتونه باعث شعله ور شدن جنگ بین کفتارها بشه؟

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها