کشف دستورالعمل رهایی از کرونا توسط آیت‌الله وحید خراسانی: معامله با «نرجس خاتون» !

مطلب زیر بدون هیچ دخل و تصرفی از خبرگزاری فارس نقل قول میشود، به عنوان یک نمونه که توهم، لاابالیگری فکری و عرف فرهنگی یک جامعه تا چه حد میتوانند همپوشانی داشته باشند!

برخی از دشمنان اسلام پس از بسته شدن درهای حرم ائمه اطهار (ع) در قم و مشهد مقدس سعی دارند تا جایگاه توکل و توسل به اهل بیت (ع) و ائمه اطهار (ع) را زیر سؤال ببرند و ایمان مسلمانان را در زمان شیوع کرونا سست جلوه دهند.

در سلسله گزارش‌ها و گفت‌وگوهای فارس با علما و کارشناسان دینی و مذهبی، به بخشی از راهکارها و توصیه‌های اهل بیت (ع) برای رهایی از گرفتاری و بلایا اشاره شد که در ادامه گفت‌وگوی فارس با حجت‌الاسلام حسین اصلانی، استاد حوزه علمیه قم و از شاگردان ممتاز آیت‌الله وحید خراسانی را می‌خوانیم: با توجه به اینکه شما از شاگردان آیت‌الله وحید خراسانی هستید، ایشان توصیه‌هایی برای رهایی از گرفتاری‌ها که اکنون این گرفتاری در قالب کرونا جلوه‌گر است، در جلسات مختلف داشتند؟

آیت‌الله وحید خراسانی در جلسات متعدد، همواره برای گرفتاری و بلا توصیه داشتند و اخیرا نیز با شیوع ویروس کرونا به نکات قابل توجهی اشاره کردند.

الگوریتم «وحید خراسانی» برای حل مسئله کرونا (اگر کنجکاو هستید کلیک کنید) .

یکی از توصیه‌های این مرجع تقلید آن است که برای رهایی از نگرانی کرونا هر روز دست روی قلب گذاشته و هفت مرتبه سوره مبارکه «فاتحه» قرائت شود.

توصیه دوم ایشان، قرائت آیةالکرسی است که هر روز ۱۴ مرتبه این آیه شریف خوانده شود؛ به طوری که هفت مرتبه صبح و هفت مرتبه شب تلاوت شود.

توصیه سوم و چهارم در این ایام ذکر «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ» و «لا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلا بِالله اَلعَلِیِّ العَظیمِ» است که بهتر است مداوم و زیاد گفته شود. همچنین روایت داریم که اگر کسی هر روز ۱۰۰ مرتبه «لا حَوْلَ وَلا قُوَّهَ اِلا بِالله اَلعَلِیِّ العَظیمِ» بگوید، خداوند از او ۷۰ نوع بلا و زشتی را دور می‌کند و کمترین بلاها هم «غم» است.

پنجمین سفارش آیت‌الله وحید خراسانی «استغفار» است. به طوری که توصیه کردند بعد از نماز صبح ۱۰۰ مرتبه، بعد از نماز عصر ۷۰ مرتبه و قبل از خواب ۱۰۰ مرتبه «أَسْتَغْفِرُالله رَبِّى وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ» گفته شود.

ششمین سفارش سلام به ۱۴ معصوم (ع) است. ائمه اطهار (ع) واسطه بین عالم و خداوند هستند و وقتی به آن بزرگان سلام می‌دهیم و عرض ارادت می‌کنیم، محبت آن‌ها شامل حال ما می‌شود.

هفتمین و هشتمین سفارش نیز قرائت دعای ۱۵ صحیفه سجادیه و ذکر مصیبت باب‌الحوائج و توسل به ائمه اطهار (ع) و همچنین قرائت دعای توسل است.

همچنین آیت الله وحید خراسانی همواره توصیه می‌کنند که هر قدری که برایتان میسر است، قرآن بخوانید و به نرجس خاتون (س) مادر امام زمان (عج) هدیه کنید. همچنین در جلسات عام درس فقه هم توصیه کردند که حتما لازم نیست هر روز قرآن بخوانید، اما تا جایی که امکان دارد در روز سوره مبارکه «توحید» را قرائت کرده و ثواب آن را به ائمه اطهار (ع) به ویژه به حضرت مهدی (عج) هدیه کنید که البته در این ایام سفارش داشتند که ثواب تلاوت قرآن را به نرجس خاتون (س) هدیه کنید که به فرزندش امام زمان (عج) برای گرفتاری از این بلا و ویروس کرونا سفارش کند و این گرفتاری از کشور و جهان رفع شود.

دعایی که برای در امان بودن از کرونا هنگام خروج از خانه باید بخوانیم

به توصیه‌های ائمه اطهار (ع) در زمان گرفتاری‌ها و عمل به دستورات آن‌ها نیز اشاره کردید. مهم‌ترین توصیه‌های این بزرگواران برای رهایی از گرفتاری یا در امان بودن از بلایا چیست؟

به روایاتی از ائمه اطهار (ع) درباره رفع گرفتاری‌ها اشاره می‌کنم. از امام صادق (ع) روایت شده که هرکس سوره‌های مبارکه «ناس و فلق» را هر کدام ۳ مرتبه صبح و ۳ مرتبه شب بخواند، از بلا ایمن خواهد بود؛ به طوری که اگر صبح این سوره‌ها قرائت شود تا غروب و اگر شب قرائت شود تا صبح در امان است.

در روایت دیگری از امام صادق (ع) است که می‌فرمایند: «هر کسی ۷ مرتبه سوره مبارکه «قریش» را برای دفع بلای دنیوی بخواند، این بلا از وی دور می‌شود». همچنین با توجه به توصیه‌های مکرر ستاد مبارزه با کرونا و کادر درمانی توصیه شده است که از بیرون رفتن خودداری شود و همه در خانه بمانند. اما ممکن است کار واجبی برای کسی پیش بیاید و مجبور به خروج از خانه شود و پس از خروج نگران سلامتی خود شود که مبادا کرونا بگیرد. در این ایام در روایتی از امام ششم شیعیان داریم که فرمودند که هنگام خروج از خانه ۶ بار سوره مباره «اخلاص» خوانده شود با این کیفیت که یک مرتبه قبل از خروج این سوره را خوانده و به جهت‌های مختلف بدمد. این ۶ بار قرائت سوره مبارکه «اخلاص» باعث می‌شود تا زمانی که به خانه باز می‌گردد از بلایا حفظ باشد.

چه کنیم که کرونا زودتر دفع شود؟

اما چه کنیم که کرونا و این بلا زودتر رفع شود؟ در کتاب «مِصْباحُ الشّریعَة و مِفْتاحُ الْحَقیقَة» سفارش شده که برای گشایش در کارها و خارج شدن از گرفتاری‌ها ذکر «لَا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ الْمَلِکُ الْحَقُّ الْمُبِین» را زیاد بگویید. در روایتی از امام رضا (ع) هم توصیه شده است که وقتی مردم دچار گرفتاری و بلای ناگهانی می‌شوند، ذکر «یا خبیر» زیاد بگویند.

اکنون این ویروس کرونا یک بلای ناگهانی است که انسان‌ها دچار آن شده‌اند که مداومت بر این ذکر نیز می‌تواند ما را از این ویروس منحوس نجات دهد که امیدوارم مردم با توجه به اذکار و ادعیه و عمل به دستورات بزرگان دین در این ایام بتوانند ویروس کرونا را شکست داده و آن را مهار کنند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها