کج اندیشان شکلاتی

بعضی از صاحبان کانال های تلویزیونی و یا سایتهای اینترنتی گرفتار این کج اندیشی هستند که خیال می کنند اگر به عوامل جمهوری اسلامی تریبون بدهند این نشانه آزاداندیشی و تحمل نظرات مخالف است. در واقع، کمکی که اینگونه افراد به استمرار این رزیم ستم پیشه می کنند بسیار موثرتر از تشکیلات تبلیغاتی خود رزیم مثل صدا و سیماست.

کسی که صدا و سیما را می بینید و می شنود و یا کیهان شریعتمداری را می خواند، انتظار حرف منطقی از آن نوع رسانه ها را ندارد. بخاطر همین است که همه تلاشهای چهل ساله بوقهای تبلیغاتی این رژیم یا بی ثمر بوده و یا نتیجه معکوس داشته است.

اما رسانه هایی که ظاهرا ارتباطی با رژیم ولایت فقیه ندارند با پهن کردن فرش قرمز زیر پای عوامل رژیم و مبلغان ایدئولوژی جهان ستیز آخوندی، در عمل دانسته یا ندانسته به اهداف رزیم خدمت می کنند. یعنی کاری که دستگاههای تبلیغاتی رژیم قادر به انجام آن نبودند را از زبان رسانه های بظاهر مخالف به گوش مخاطب میرسانند و امیالی که خود آنها نتوانستند بدان برسند را اینگونه رسانه ها قابل دستیابی و محقق می کنند.

منشا چنین کج اندیشی خطرناک می تواند عوامل متعددی باشد مثل فقدان آگاهی سیاسی، ناآگاهی در شناخت دوست و دشمن، منفعت جویی، نداشتن حس میهن پرستی، نداشتن احساس مسئولیت در برابر درد و مشقت هموطنان و غیره.

این یک گرفتاری در واقع زخم عمیقی است که بر پیکره ملت ما ایجاد شده و آن “سطحی نگری و کج اندیشی” در بیشتر زمینه هاست. مثلا طرف صاحب کانال تلویزیون در خارج کشور شده و بسیاری از برنامه هایش هم خوب و مفید است ولی وقتی به موضوعات و نگرش سیاسی میرسد، میرود سراغ یک عراقی و به او تریبون میدهد تا بیاید سیاستهای سپاه را توجیه کند.

اسم این کار بلاهت و تیشه به ریشه خود زدن است و با آزاداندیشی و تحمل آرای مخالف از زمین تا آسمان فرق دارد. انسان عاقل باید بین دوست و دشمن را از هم تشخیص بدهد. قرار نیست امکانات خود را در اختیار دشمن گذاشت تا قضاوت دیگران این باشد که بعله ما هم طرفدار لیبرالیسم و آزادی بیان هستیم.

مثال دیگر چنین کج اندیشی را در انتخابات اخیر کانادا شاهد بودیم. طرف از دست رژیم آخوندی فرار کرده و به کانادا پناهنده شده ولی در انتخابات فدرال به یکی از نامزدهای ایرانی تبار که رابطه بسیار نزدیکی با محافل لابیگری رژیم دارد رای میدهد.

وقتی از او می پرسیم که چرا به دشمن خودت و دشمن میهن ات رای میدهی؟ می گوید: خب، طرف ایرانی است! بهتر است ما ایرانی ها پشت هم باشیم!

یعنی بلاهت و حماقت از سر و هیکل چنین انسانهایی می ریزد. این افراد نمی دانند که خدمت به دشمن مردم، یعنی همان دشمنی که تو را از میهن ات آواره کرده، کاملا با ایرانیت و هویت ایرانی تو در تضاد است.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
20 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها