کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل احمقند یا عمدا خودشون رو به حماقت میزنند؟

سایت رادیو فردا تیتر زده: کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل آزادی نرگس محمدی را «نشانه‌ای امیدوارکننده» نامیدند.

زیر همون مطلب نوشته:

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل با انتشار گزارشی از آزادی نرگس محمدی استقبال کرده و همچنین خواستار آزادی دیگر فعالان مدنی و حقوق بشر در ایران شدند.
آنها همچنین آزادی نرگس محمدی را «نشانه‌ای امیدوارکننده» خوانده‌اند.
این گزارش می‌افزاید: «مایه دلگرمی است که تصمیم قوه قضائیه ایران منجر به آزادی خانم محمدی پس از سال‌ها حبس در زندان شده است.»

کمی پایینتر از قول صادق نیارکی رئیس کل دادگستری استان زنجان نوشته:

خانم محمدی ده سال مجازات لازم الاجرا داشت و با موافقت دادگاه پس از گذراندن هشت سال و نیم حبس از زندان آزاد شده است. مجازات او با استفاده از قانون اخیرالتصویب کاهش مجازات حبس تقلیل یافت و از زندان آزاد شد.

این یعنی هیچ ارفاقی برای خانوم محمدی صورت نگرفته بلکه طبق قانون ج.ا. ایشون بعد از گذراندن ۸۵% حکم از زندان آزاد شدند (به جز زندانیان سیاسی کدوم زندانی در ج.ا. ۸۵% مدت محکومیت رو طی میکنه؟). یعنی فهم موضوع به این سادگی برای “کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل” اینقدر مشکله که در موردش گزارش منتشر کنند و امیدوار بشن وضع حقوق بشر در ایران رو به بهبوده؟ فقط یک رقم چند هزار زندانی ناشناس تظاهرات های آبان ۹۸ تو زندان هستند که هیچ کسی ازشون خبر نداره و خانواده های اونها رو هم چنان منکوب کردند که حتا جرات اطلاع رسانی هم ندارند.

حالا “کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل” به کنار, رادیو فردا چرا بدون هیچ توضیحی همین مطلب رو منتشر میکنه؟ یعنی اونها هم خبر ندارند ماجرا چیه؟

به اشتراک بگذارید: