کارزار نه به جمهوری اسلامی و کلاف سردر گم اپوزسیون


فرصتی دست داد تا مطلب ابوالفضل محققی از  هواداران سابق چریک های فدایی خلق با عنوان: ” در پاسخ عزیزانی که برمن انتقاد دارند چرا پای بیانیه “نه” به جمهوری اسلامی امضا نهادم” در گویا نیوز را مرور کنم. با کمال تعجب نامبرده اظهار نموده بدلیل امضا بیانیه کارزار نه به جمهوری اسلامی از سوی همفکران سابق یا برخی گروههای اپوزسیون مورد ملامت قرار گرفته است. اما مضحک تر این که دلیل این ملامت و شماتت ایشان، وجود نام رضا پهلوی صرفا به عنوانی یکی از امضا کنندگان کارزار نه به جمهوری اسلامی است!
واقعا بسی مایه تاسف است که مردم ایران  به چنین گروه های بی خاصیت و تمامیت خواهی دل ببندند . الان که نه به بار است و نه به دار، آقایان به دنبال سهم خواهی و منم منم و تمامیت خواهی هستند ! وای به روزی که همین ها بر مصدر امور قرار گیرند.
دوستان! مگر قرار اپوزسیون بر گذر از جمهوری اسلامی نیست؟ مگر قرار به ایجاد حکومتی دمکراتیک نیست؟ آن وقت دیگر ریاست و رهبری شما بر جریان اپوزسیون چه معنی می دهد؟
یک بیانیه ساده صادر شده و در پای آن بدون مناصب و سوابق، نام امضا کنندگان درج شده. این چه استدلالی است که چون نام فلانی پای بیانیه است، ما از امضا بیانیه خودداری می کنیم.
شما اکنون که هیچ جایگاه حاکمیتی و قانونی ندارید، مانند جمهوری اسلامی امور را بر مدار خودی و غیر خودی قرار داده اید، وای به روزی که قدرت در دستان شما قرار گیرد. آیا استدلال شما نقض حقوق شهروندی یک ایرانی نیست؟ به نظر من این گروه ها در یک پیله پوسیده اسیر گشته و قادر به درک واقعیات بیرون آن نیستند. کسانی که با این همه مصیبت و رنج مردم و کشور ایران هنوز مفتخر به فلان حماسه تروریستی و یا اتفاقات و حوادث ۱۳۳۲ هستند ، معلوم است که هنوز  نتوانسته اند خود را با واقعیات امروزی تطبیق دهند. مردم ایران باید مطمئن باشند، با دلبستگی و اتکا به این گروه های پوچ در بر همین پاشنه خواهد چرخید!
مجبورم مانند بسیاری از مردم ستمدیده و رنجدیده کشور به شما هشدار دهم، مردم از بسیاری از جریانات مانند آب خوردن عبور کردند. از شما نیز عبور کرده و در آینده این سرزمین هیچ جایگاه و نقشی را برای شما متصور نخواهند بود، الا حقوق حزبی و گروهی و شهروندی شما!
به نظر من، در شرایط کنونی  در رنج و ستمی که به مردم ایران می رود بیش از آن که حاکمان فعلی مقصر باشند، خودخواهی این تمامیت خواهان عامل این نابسامانی هاست

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها