چگونه در برابر مافیای رسانه ای از خود حفاظت کنیم؟-بخش سوم

باید اعتراف کنم که تنها نقطه قدرتمند جمهوری اسلامی در برابر مردم ایران و حتی دشمن خارجی ، برخورداری از یک تشکیلات قوی رسانه ای است. این سازمان مخوف تبلیغاتی شامل صدها کانال تلویزیونی به زبان های مختلف، هزاران وبسایت و کانال های تلگرامی و تعداد بیشماری موسسات فرهنگی و اسلامی در گوشه گوشه جهان است. علاوه بر اینها خیلی عظیمی از خبرنگاران اصلاح طلب، ماموران اطلاعاتی در قالب دانشجو و استادیار دانشگاه و حتی در قالب زندانی سیاسی و تحلیل گر سیاسی و امثالهم در خارج کشور در خدمت دستگاه عظیم و پر هزینه پروپاگاندای رزیم آخوندی هستند.

داستان به همین جا ختم نمیشود. در کنار این تشکیلات غول آسای رژیم، بارها و بارها دیده ایم که تقریبا اکثر رسانه های کشورهای خارجی (مافیای بین المللی رسانه ای) به کمک این مافیای تبلیغاتی آخوندی می آیند! گویی اینها از پیش با هم قرارداد همکاری دوجانبه امضا کرده اند.

بطور مثال شما همین قضیه به درک واصل شدن قاسم سلیمانی را ببینید. حقیقتا این فرد یک تروریست و جنایتکاری بود که دستش به خون هزاران نفر بی گناه چه در سوریه، چه در عراق و چه در ایران آلوده بود. علاوه بر کشتن انسانهای بی دفاع، در امر قاچاق مواد مخدر و گروگان گیری و پول شویی نیز فعالیت داشت. در واقع او در ردیف ابوبکر بغدادی و یا بن لادن و ایمن الظواهری و رهبر طالبان بود. شاید هم بدتر.

بعوان نمونه ماجرای گروگان گیری 26 نفر از خانواده سلطنتی قطر در عراق توسط گروههای شیعی به رهبری قاسم سلیمانی را به یاد بیاورید. (لینکش اینجا هست)، بعد از یکسال گروگانگیری قاسم سلیمانی مبلغ هنگفتی را از امیر قطر گرفت تا از نفوذ خود برای آزادی آنها استفاده کند. بخشی از این مبلغ به خودش رسید و بخشی صرف اقدامات تروریستی در منطقه گردید.

اکنون با این مقدمات، شما ببینید رسانه های خارجی پس از مرگ این تروریست خطرناک چگونه کشتن او را تقبیح کردند! بسیاری از آنها این عمل را ترور نامیدند. برخی دیگر به او لقب “ژنرال” دادند. همه شان متفق القول بودند که قاسم سلیمانی دشمن داعش بوده!!

این طیف وسیع رسانه ها فقط منحصر به رسانه های معروف امریکایی مثل سی ان ان و نیویورک تایمز و واشنگتن پست و غیره نیست بلکه حتی یک کانال تلویزیونی در یک شهر دور افتاده در سریلانکا هم نشخوارکننده همین شیوه تبلغاتی است.

واقعا نطفه این هماهنگی و همصدایی چگونه و توسط چه کسانی بسته شده است؟ چه پول های کثیفی در این کانال های تبلغاتی و رسانه ای جابجا میشود که اینگونه واقعیات را برای مخاطب وارونه جلوه میدهند؟

در قسمت های بعد روی این محورها بیشتر تمرکز خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها