چه کسانی همراه قاسم سلیمانی کشته شدند؟

گزارش‌ها حاکی از آن است که سلیمانی همراه با سه محافظ و یک دستیار ویژه خود، شامگاه پنجشنبه با هواپیمای مسافربری از دمشق به بغداد پرواز کرده بود. نحوه لو رفتن اطلاعات مربوط به این سفر هنوز فاش نشده اما به گزارش نیویورک‌تایمز، آمریکا از قبل در جریان این سفر قرار داشته و برنامه ترور سلیمانی را طراحی کرده بود. به گزارش این روزنامه آمریکایی، حمله تنها در صورتی متوقف می‌شد که به جای فرماندهان حشد‌الشعبی، گروهی از دولت عراق به استقبال سلیمانی در فرودگاه می‌رفتند.

یکی از نظامیان کشته شده در حمله بامداد جمعه، حسین پورجعفری است. احمد گروهی، مدیرکل بنیاد شهید استان کرمان در گفتگو با تسنیم، پورجعفری را دستیار ویژه سلیمانی و از جانبازان جنگی اهل کرمان معرفی کرده است. به گفته او پورجعفری ۵۳ ساله بیش از ۴۰ سال همراه سلیمانی بوده و مراسم تشییع و تدفین او نیز همراه سلیمانی در کرمان برگزار می‌شود.

1.jpgپور جعفری در کنار قاسم سلیمانی
***

مهدی همت، فرزند محمد ابراهیم همت نیز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، پورجعفری را جعبه سیاه حاج قاسم توصیف کرده است. زینب سلیمانی، دختر سلیمانی هم در مراسم تشییع او در تهران گفت: پدرم همراه دیگری هم داشت که همیشه با او بود. آقای پورجعفری. باید از ایشان بگویم. چون بدون پدرم آب و غذا نمی‌خورد و بدون پدرم نمی‌خوابید.

به گزارش مهر، سردار سرتیپ پورجعفری که به جعفری نیا نیز شهرت دارد، از اوایل دهه ۶۰ و همزمان با ورود به سپاه کرمان در کنار سلیمانی قرار گرفت و در همه سال‌های فرماندهی سلیمانی در لشگر ۴۱ ثارالله نیز کنار او بوده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ پاسدار شهرود مظفری‌نیا، ۴۱ ساله و اهل قم از دیگر همراهان سلیمانی بوده است.

2.jpgشهرود مظفری‌نیا
***

نام هادی طارمی که محافظ سلیمانی معرفی شده نیز در بین کشته شدگان است. ایرنا به نقل از مادر طارمی می‌نویسد که او از ۱۵ سالگی به بسیج پیوسته و عضو سپاه و از مدافعان حرم بوده است. همسر طارمی هم در توصیف او گفته، زمانی که از نابودی اسرائیل سخن می‌گفت، لبخند می‌‌زد. مهدی طارمی برادر او هم گفته که کمتر کسی می‌دانست هادی با سردار سلیمانی کار می‌کند.

3.jpgهادی طارمی
***

وحید زمانی‌نیا دیگر محافظ سلیمانی که روز جمعه کشته شد،‌ ۲۷ ساله و اهل شهر ری و تکواندوکار است.

4.jpgوحید زمانی‌نیاپ
***

همشهری آنلاین او را از مدافعان حرم معرفی کرده و به نقل از بردار او نوشته که اواسط هفته گذشته به صورت اتفاقی یک ماموریت به وحید محول شد که آن را پذیرفت.

منبع: سایت گویا

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها