چهل و دومین سالگرد “یوم الحماقة” بر امت ایران خجسته باد

مردم ایران عکس امام را در ماه دیدند
.
امشب، بیست و سوم دی ماه ١٣٥٧ پس از غروب خورشید و پدیدار شدن ماه، میلیون ها ایرانی موفق به دیدن تصویر آیت الله خمینی در کره ماه شدند. هیجان دیدن عکس آیت الله خمینی در ماه باعث شد که مردم شهرهای ایران تا پاسی از نیمه شب بیدار بوده و در خیابان ها و پشت بام ها به تماشای تصویر رهبر انقلابی خود در کره ماه بپردازند. مردم با دادن شعارهایی چون «مردم چه وقت خوابه ـ عکس امام تو ماهه» و «به کوری چشم شاه ـ عکس امام تو ماهه»، یکدیگر را به بیداری در طول شب و نگاه کردن به تصویر آیت الله خمینی در تنها قمر کره خاکی دعوت می کردند.

برخی افرادی که در حمام های عمومی بودند، با شنیدن این خبر در این فصل سرد، سراسیمه و با هیجان در حالی که تنها لنگی برتن داشته و لخت بودند از حمام ها بیرون آمده و به تماشای تصویر چهره امام در ماه پرداختند. نشست رهبران اعتصاب صنایع نفت به علت وقوع این حادثه بی سابقه نا تمام گذاشته شد و بهترین مهندسین صنایع نفت ایران که در بهترین دانشگاه های جهان فارغ التحصیل شده بودند نیز بر پشت بام محل برگزاری جلسه رفته و به دیدن عکس امام در ماه پرداختند. آنها این واقعه را معجزه ای الهی دانستند.

مردم ایران امشب را با شور، شعف، عشق و هیجان خاصی سپری کردند و در خیال خویش، بیش از هر زمانی خود را نزدیک و در ارتباط با خدا و نماینده اش امام خمینی احساس کردند. کسانی که علیرغم تلاش خود موفق به دیدن عکس امام در ماه نمی شدند اگر جرات بیان آن را داشتند متهم به ساواکی یا ارتشی بودن می شدند.

بدست سعيد بشيرتاش on ژانویه 11, 2013

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها