چرا ظریف اینقدر دروغ میگوید؟

هربار که ظریف جلوی خبرنگاری می نشیند، چنان بی شرمانه دروغ میگوید که باعث حیرت مخاطب میشود. همیشه این پرسش مطرح میشود که چرا این مردک اینقدر بی محابا دروغ میگوید؟ آیا او برای این کار آموزش دیده و یا ذاتا دروغگوست؟ پس زمینه روحی و روانی دروغگویی چیست؟

شاید شما بگویید همه سیاست مداران دروغ می گویند و این جزو کار آنهاست.

خیر اینطور نیست. یک دیپلمات واقعی هرگز پاسخ صریح چه راست چه دروغ نمیدهد. دیپلماتها معمولا دو پهلو حرف می زنند و یا می گویند پاسخ این پرسش را نمی دهم. یعنی دیپلماتهای واقعی مهارت خاصی در سخن گفتن و دو پهلو حرف زدن دارند.

بنظر من دروغگویی جواد ظریف چند دلیل دارد:

۱- اصولا دروغ گفتن پایه تربیت اسلامی- شیعی است. تربیت یافتگان مکتب امام صادق بویی از صداقت نبرده اند

۲- در جمهوری اسلامی اصل بر شفافیت نیست بلکه لاپوشانی و مخفی کاری است. دلیلش هم این است که کارهایی که این رژیم مرتکب میشود عمدتا خلاف مقررات بین المللی و غیر قانونی و غیر انسانی است. کسی که کار درستی بکند نیازی به لاپوشانی و دروغگویی ندارد.

۳- در حکومت های فاشیستی، هرکس که برای حفظ نظام و رهبر بیشتر مایه بگذارد و حتی خودش را خراب هم کند، ارزش و قرب بیشتری بدست می آورد. قطعا خامنه ای وقتی دروغ های شاخدار ظریف و روحانی را که می بیند آنها را تحسین و تمجید می کند بخاطر اینکه برای حفظ نظام دست به هرکاری می زنند.

۴- در جمهوری اسلامی روزنامه نگاران آزادی به چالش کشاندن مسئولین را ندارند و مصاحبه شونده هرچه دلش میخواهد می گوید بدون اینکه خبرنگار جرات مجادله با او را داشته باشد. همین باعث شده که ظریف عادت کند هر دروغی که دلش میخواهد بگوید.

۵- دروغ گفتن علامت ضعف فکری، ضعف روانی و ضعف شخصیت فرد است. افرادی مثل جواد ظریف، حسن روحانی و احمدی نژاد از بیسوادی و ناتوانی استدلال رنج می برند و درنتیجه نمی توانند از اقدامات رژیم محبوب شان دفاع منطقی کنند، درنتیجه از بیخ منکر آن کارها میشوند. مثلا می گویند ما در کشورمان زندانی سیاسی نداریم! یا میگویند ما به رهبران طالبان و القاعده در ایران اقامت ندادیم!

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها