چرا شاهزاده بیانیه نمی دهد

می گویند یک سوزن به خودت بزن یک جوالدوز به مردم.

به راستی که ما ایرانیان روحیه عجیب و غریبی داریم. خودمان هر اشتباهی انجام دهیم نه تنها حاضر نیستیم پوزش بخواهیم بلکه از بیخ و بن حتی قبول نداریم که اشتباه کردیم.

مداوم دلیل و بهانه می تراشیم و توجیه می کنیم که اینطور و آنطور شد که من مجبور شدم فلان عکس العمل را نشان بدهم. خلاصه آنکه همیشه توجیهی پیدا می کنیم و از زیر بار پذیرفتن مسئولیت در می رویم.

در عین حال اما اگر دیگری کوچکترین اشتباهی در رابطه با ما انجام دهد دیگر تا دنیا دنیاست فراموش نمی کنیم و با افزودن شاخ و برگ آنرا برای هفت نسل بعدی، سینه به سینه نقل کرده و آنها را هم درگیر می کنیم و تا ابدالدهر طلبکار می شویم.

مثلا اگر توپ بچه همسایه شیشه پنجره مان را بشکند، برای جبران حتما باید سر پدر بچه را بشکنیم تا دلمان خنک شود بعد هم تا هفت پشت با او دشمنی کنیم و تاوان شیشه شکسته را همچون ارث پدری طلب می کنیم.

درست مثل حکایت چهل و یک سال پیش، چون بعضی از نوسوادان ایرانی که خود را نوابغ معتبری در سیاست و کشورداری می پنداشتند و تصور می کردند استعداد آنها حیف شده و از وجودشان در تصمیمات مهم مملکت استفاده نشده و دریغ که ایرانیان از محضر حضورشان نمی توانند استفاده ببرند، راه افتادند و با سکینه حاج بگم، شب بود سیبیلاتون رو ندیدم و طیب خان بازی، شاه را وادار به ترک کشور کردند.

اینکه چه شد و چه کسانی بودند و چه کردند تا سیستم پادشاهی را برانداختند، اگر هنوز برای عده ای نکته مبهمی دارد پس باید بماند برای وقتی دیگر. اما توقع همین پروفسورها از رضا پهلوی مثال زدنی ست!..

با همه فجایعی که شمار رقت بار آن از فهم و درک جهان و آنچه تا به حال در تاریخ ثبت شده خارج و در چهل و یک سال گذشته که نتایج مشعشع آن راهکارهای سیاسی هنوز که هنوز است پاچه مردم را ول نکرده است، هر وقت کم می آورند یک نُک و نیشی به خاندان پهلوی می زنند.

منظور ولایت وقیح پخمه پرور کور نیست که در غار خود همچنان مشغول جنگیدن با توهمات خویش است و او هم باوری جز تحرکات خاندان پهلوی برای نارضایتی مردم ندارد بلکه مخالفان رژیم جمهوری اسلامی ست که نوک نقد تند خود را تا قافیه تنگ می آید همچنان به سوی خاندان پهلوی نشانه می روند که چرا رضا پهلوی کاری نمی کند؟.. چرا موضع نمی گیرد؟.. چرا بیانیه نمی دهد؟..

یکی نیست بپرسد آیا شما فقط یکبار به ظلمی که به خاندان پهلوی روا داشته اید فکر کرده اید که حالا انتظار ارث پدرتان را از او دارید؟.. 

شما با این خانواده چه ها که نکردید. محمد رضا شاه فقید بیمار را با شهبانو و چهار نوجوان، دربدر جهان بی رحمی کردید  که با دروغها و تبه کاری هایتان حتی به سختی جایی برای اقامت پیدا کردند.. اصلا شاه نه. یک ایرانی، یک ایرانی معمولی بیمار را در نظر بگیرید. یک ایرانی که سرطان دارد، احتیاج به درمان دارد و بچه هایی که آنقدر صغیرند که قادر به درک اتفاقات سیاسی نیستند.

قلم شرم می کند از بازگویی آنچه شما با شاه و فرزندانش روا داشتید حالا دو قورت و نیمتان هم باقی ست که شاهزاده چرا کاری نمی کند؟..

پدرش را که سروم به دست از این کشور به آن کشور به کشتن دادید.. خواهر و برادر کوچکترش را که با دروغها و افسانه هایی که از جنایات شاه ساختید و به گوش آنها رسید آنچنان افسرده و بیمار ساختید که یکی پس از دیگری دست به خودکشی زدند.. پسر عمه اش را با شلیک دو گلوله ترور کردید..  چهل و یک سال است از او طلب ثروت ایران را می کنید.. تهمتی نبوده که به این خانواده نبندید.. اینهمه پدرکشتگی را کدام خانواده تا به حال تحمل کرده و باز هم روی خوش به مردم نشان داده است؟.. یادتان باشد شما همان مردمی هستید که اگر شیشه پنجره تان با توپ پسر همسایه بشکند پدر صاحب بچه را در می آورید.

همین شما اگر کوچکترین تغییری در کار و زندگی تان اتفاق بیفتد، زندگی تان به هم می ریزد و تا آخر عمر نمی توانید روی پای خود بایستید..اگر یک بقال به جای «شما» «تو» خطابتان کند به هم می ریزید اما شاهزاده ای که از بچگی او را شما و والاحضرت خطابش کرده اند و برای کشورداری تربیت شده بود، درست در دوران بلوغ، او را نه تنها «تو» که با سخیف ترین حرفها و خطاب ها نامیدید و یک نوجوان را متهم به جرایمی کردید که برای دیوانه کردن یک نفر از همه جا بی خبر هم کافیست. شما هنوز هم با آن ادبیات رایج در مدارس طلاب منحرف، درباره اش حرف میزنید و با هر پیشآمد ناگواری از عبارات سخیف استفاده می کنید چه توقع بی جایی از شاهزاده دارید؟.. 

در عوض شاهزاده رضا پهلوی، خوددار با ظرفیتی بی نظیر و با اندوهی عمیق از همه آنچه بر سر ایران، خود و خانواده اش آورده اید، مقاوم و محکم، با درایت و سیاست و مهر عمیق به ایران همچون پدر خلف خویش محمد رضا شاه فقید حتی یکبار از شما گله نکرد.. توهین ها و تهمت ها را شنید و هیچ نگفت.. یکبار به فکر انتقام و تصفیه حساب با قاتلان پدر، خواهر، برادر و پسر عمه اش نیفتاد.. هرگز از سختی ها و رنج ها و محدودیت هایی که به عنوان شاهزاده و وارث تاریخ پادشاهی به او تحمیل شد، گله نکرد.. هرگز دنبال مقصر نگشت.. هرگز با مردم با نامهربانی حرف نزد.. تا توانست به همه شما از هر جناح و خطی دست دوستی دراز کرد.. با همه شما به صحبت نشست.. از شما خواست به خاطر ایران با هم باشید.. خودش زندگیش وقت و اعصاب و روان و درایتش را در سبد اخلاص گذاشت.. چه می خواهید از او؟..

صدای لرزان و چشمان پر اشک او را در آبان ماه ۱۳۹۸ ندیدید که خطاب به سران جمهوری اسلامی گفت: هر کاری بکنید رابطه عاطفی من و مردم را نمی توانید از بین ببرید.. رابطه تنگاتنگ و صمیمی او را با مردم نمی بینید و نمی شنوید؟..

رضا پهلوی هنوز کاری نکرده و عکس العملی نشان نداده همه کاسه کوزه ها را سر او می شکنید وای به حال آنکه فراخوانی بدهد و خون از دماغ یک نفر بیاید آنوقت همین شما این رویداد رو علم نمی کنید و او را مقصر نمی خوانید؟.. نکند بهتر از حتی مردم می دانید چه محبوبیتی دارد و هولش می دهید جلو که تغییری حاصل شود و شما مردار خواران از نتیجه اش بهره برداری کنید؟.. اگر این نیست پس چرا علنی و روشن و یک صدا از او حمایت نمی کنید؟.. چرا همچنان در بر پاشنه خبط تاریخی خود می چرخانید؟.. 

با این امید که یاد گرفته باشیم، از کسی که از حق و حقوق قانونی خود می گذرد و با بخشش و گذشتی مثال زدنی خود را فقط «وکیل ملت» می نامد و مهر و عشق وطن در رگ و خونش جاریست چگونه رفتار کنیم، موقعیت او را درک کنیم و بدانیم که او تحلیلگر سیاسی یا منتقدو مفسر و فعال سیاسی نیست که دایم اظهار نظر کند.
شاهزاده رضا پهلوی وارث نهاد پادشاهی طبق قانون اساسی مشروطه است.

فراموش نکنیم یک ایران بدهکار او و خانواده اش است که با بی مهری و بی انصافی و شقاوت تمام، خدمات از دل و جان برآمده آنها را نادیده گرفت و از سر نادانی با دشمنان ایران هم صدا شد و شریان حیاتی خویش را در بهمن شوم پنجاه و هفت قطع کرد.. و خاندان ایرانساز پهلوی را با بی احترامی، بی اخلاقی و بی رحمی از کشور راند.

یا دریافته اید چه بلایی سر مملکت آورده اید و خود را به کوچه علی چپ میزنید مبادا نبوغ سیاسی حیف و میل شده تان زیر سوال رود یا کلا مطلع نیستید چه بلایی وارثان شوم شورش پنجاه و هفت برای ویرانی هر چه بیشتر ایران دوباره خواب دیده اند.

اگر پدر و مادر های شما گول خوردند و با گمراهی در هیئت میلیونی در خیابانها جمع شدند و خواستار مرگ شاه و پادشاهی شدند، هم اکنون این شما فرزندان راستین ایران هستید که اشتباهات آنها را جبران کنید، میلیونی به خیابان ها آمده و خواستار بازگشت پادشاهی باشید.

او هیچ ادعایی ندارد. این ما هستیم که باید او را برگردانیم و کشور را از سقوط و تباهی، از تجزیه و جنگ داخلی نجات دهیم. این ما هستیم که باید با حمایت و پشتیبانی از او، از تاریخ و تمدن ایران کهن دفاع کنیم. تا در کنار او هویت ایرانی خود را پس بگیریم و قادر باشیم از تاریخ چهل و یک ساله سیاه حکومت مذهبی جنگ و جهاد و جنون و جنایت و جمهوری عبور کنیم.

حرف آخر اینکه اگر در جبهه خائنین به ایران جای نداریم و به آن درجه از حداقل هوش انسانی رسیده ایم که درک کرده باشیم چرا ایران به این روز سیاه نشسته، اگر می خواهیم از این تونل وحشت تاریخ عبور کنیم، باید به خیابان ها برویم و به جای شعارهای چپ و توده ای و سرودهای متعلق به جناح های خاص، قدرت مردم را نشان دهیم و با جمعیتی میلیونی برای بازگشت نهاد پادشاهی به ایران و برای راندن نهاد روحانیت از قدرت و همچنین پوزش از خاندان ایرانساز پهلوی یکصدا فریاد برآوریم: 

رضاشاه روحت شاد
شاهنشاه روحت شاد
ما اشتباه کردیم که انقلاب کردیم
خطای انسانی ما بهمن پنجاه و هفت
ایران که شاه نداره حساب کتاب نداره
ای شاه ایران برگرد به ایران
ولیعهد کجایی به داد ما بیایی
رضا رضا پهلوی

نه رفراندوم نه اصلاح، اعتصاب انقلاب
خونی که در رگ ماست ، خوراک رهبر ماست
بلندگو مال تو، صدای حق مال ما
بترسید بترسید، ما همه با هم هستیم
به من نگو فتنه گر، فتنه تویی ستگر
بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی
ملت چرا نشستی، منجی خود تو هستی
جمهوری اسلامی، نمی‌خوایم، نمی‌خوایم
دشمن ما همینجاست دروغ میگن آمریکاست
دیکتاتور حیا کن، مملکت را رها کن
ای ملاها جمع کنین، شرتون رو کم کنین
سپاهی حیا کن، مملکت رو رها کن
کشته ندادیم که سازش کنیم، رهبر قاتل رو ستایش کنیم
مرگ بر اصل ولایت فقیه
اینهمه سال جنایت، مرگ بر این ولایت
توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه
نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران
می‌جنگیم می‌میریم، ایران‌رو پس می‌گیریم
۱۵۰۰ کشته، کشته آبان ما
ما بچه های جنگیم بجنگ تا بجنگیم
مرگ بر دیکتاتور

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها