چرا درس نمی گیریم

وب سایت گل به نقل از مقامات فدراسیون فوتبال هند، مدعی شد فدراسیون فوتبال این کشور علیه باشگاه پرسپولیس به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام شکایت کرده است.

صفحه اینستاگرام باشگاه پرسپولیس پیش از سفر این تیم به هندوستان جهت حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، اقدام به انتشار پستی کرد که بازتابی منفی در رسانه‌های کشور هند داشت. صفحه اینستاگرام منتسب به این باشگاه، حضور بازیکنان پرسپولیس در هند را با «هجوم ارتش نادر شاه افشار» به این کشور مقایسه کرد.

فدراسیون فوتبال هند در نامه رسمی اش به کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت: «مایل هستیم رفتار ناشایست باشگاه پرسپولیس نماینده جمهوری اسلامی قبل از سفر به هند را نکوهش کنیم. این باشگاه پست خاصی را در رسانه اجتماعی رسمی خود ارسال کرد که باعث ایجاد هیاهویی گسترده در رسانه ها شده و به احساسات مردم هند به صورت گسترده آسیب رسانده است. این مطلب کاملا خارج از هر گونه اخلاق ورزشی بود و نشان دهنده ناتوانی آنها در شرکت در مسابقات فوتبالی در این سطح بالاست.»

فدراسیون فوتبال هند همچنین ضمن محکومیت صریح این اقدام از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کرد اقدامات صحیح علیه این باشگاه انجام بگیرد.

شکایت هندی‌ها به کدهای ۵۰ و ۵۸ آئین نامه انضباطی و اخلاقی کنفدراسیون فوتبال آسیا اشاره می‌کند.

نقل از ایران وایر

پ.ن: شخصا با هندی های زیادی در مورد مساله حمله نادرشاه به هند مواجه شده ام. آن ها نسبت به این موضوع حساسیت بسیار دارند و بهتر است اصلا در این مور دبا آن ها مجادله نکنید. همان قدر که ما در مورد حمله اعراب و مغول دچار آلرژی ناسیونالیستی هستیم، آن ها نیز همین حس را در مورد حمله نادرشاه به هند دارند.به نظر من در این مورد حق با هندی هاست. هیچگاه با غرور ملی یک کشور نباید بازی کرد.

متاسفانه در مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا نیز اشتباه سهوی عیسی آل کثیر در خوشحالی حساسیت برانگیزش ( نژاد پرستانه)در مقابل تیم ازبکی با محرومیت سنگین از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا مواجه شد. و بعد باشگاه پرسپولیس با کلی هزینه درخواست استیناف در AFC و CAS نیز راه بجایی نبرد.

و این قصه ادامه دارد….

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها