چرا به خیزش مردم ایران امیدوارم

شاید این پرسش برای شما هم مطرح است که چرا مردم ایران در مقابل این همه ظلم و ستم رژیم اشغالگر آخوندی بی تحرک است و علی رغم تحولات داخلی و خارجی بخودشان تکانی نمیدهند.

پاسخ به این پرسش نیاز به شناخت دقیق از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم ایران دارد که ما فاقد همه مولفه های آن هستیم. نه به آمارهای این حکومت میتوان اعتماد و باور کرد و نه اینکه از پشت پرده رخدادها باخبریم ولی لااقل می توانیم به اتکا به تجربه و شناخت محدودمان از تحولات سیاسی و اجتماعی ایران چند کلامی را با هم گپ بزنیم.

بنظر من سه عامل در خاموشی مردم ایران دخالت دارد.

1- ترس از وحشیگری دستگاه سرکوب حکومت. بنظر من تا زمانی که ارکان اصلی ماشین سرکوب این رژیم در داخل یا در منطقه ضربه سختی نخورد مردم ایران از آمدن به خیابان هراس دارند. خوشبختانه با اعمال تحریم های اقتصادی امریکا، تشکیلات نظامی و سرکوبگر رژیم در حال تحلیل و تضعیف شدن است. به یاد داشته باشید که چرخش چرخ ماشین سرکوب حکومت اسلامی نیازمند تزریق پول است. این حکومت همه قدرتش در استخدام مزدور بوده و اکنون آنها در مضیقه و تنگنا هستند. امیدواریم یک درگیری نظامی در خارج از مرزهای ایران صورت بگیرد تا عملا تار و پود نیروهای نظامی رژیم از هم بپاشد. وقایع اخیر در عراق، سوریه و لبنان همگی بیانگر این است که عرصه بر مانور دادن های نظامی رژیم آخوندی به تنگ آمده است. هرچه باشد اینها دیگر مثل سابق پول های باد آورده را ندارند که برای سرکوب مردم ایران مزدوران عراقی و لبنانی استخدام کنند.

2- عامل دوم، امید بستن مردم به امریکاست. آنها به برتری نظامی ارتش امریکا اطمینان دارند و میدانند که اگر روزی امریکا بخواهد این رژیم قرون وسطایی را از روی صفحه زمین حذف کند، این اتفاق کمتر از یک هفته صورت خواهد گرفت. همین برتری آشکار نظامی امریکا و اسرائیل باعث شده بسیاری از مردم منتظر حذف جمهوری اسلامی توسط دیگران بشوند که تصوری اشتباه است. هرچقدر اتفاقاتی مانند خروج ارتش امریکا و تنها گذاشتن کردهای سوریه و نظایر آن رخ بدهد باعث میشود مردم ما به این واقعیت بیشتر پی ببرند که امریکا و دیگر کشورها دنبال تامین منافع ملی خودشان هستند و منجی دیگران نیستند.

3- عامل سوم خیلی مهم است.  مردم ایران مردم عجیب و منحصر بفردی هستند. زمانی که بفهمند آنها را فریب داده اند و از آنها استفاده ابزاری کرده اند به خشم در می آیند و دنیا را به آتش می کشند!

آیا میدانید نمایش سریال های مستندی که در سالها و ماهها و هفته های اخیر درباره زندگی رضا شاه و محمد رضا شاه و خدمات آنها و حتی خدمات شهبانو فرح از کانال های تلویزیونی پخش شده و میشود چه اثراتی در جامعه دارد؟

باور کنید بسیاری از مردم از بازخوانی روایت انقلاب 57 شوکه میشوند. این روند باز شدن چشم و گوش مردم ایران بسیار سریعتر از آنچیزی است که رهبران جمهوری اسلامی واهمه اش را داشتند. مردم کم کم دارند می فهمند که فریب خورده اند. عملکرد پهلوی ها آن چیزی نبود که گروههای اسلامی و چپول ها و انقلابیون ادعایش را میکردند. مردم دارند می فهمند که شاه هر چه بود یک ایراندوست واقعی بود اما رهبران این رژیم عملا مقابل ایران و ایرانی ایستاده اند و هر بار به بهانه ها و وعده های اصلاحات آنها را به پای صندوق ها کشانده و عملا مورد سواستفاده قرار داده اند.

بیخود نیست که همه توان نیروهای طرفدار رزیم و ارتش سایبری در تخریب پهلوی ها هستند. اینها میدانند اگر مردم واقعیات را بفهمند پوست آنها را خواهند کند.

من بعنوان یک ایرانی که سردی و گرمی تحولات سیاسی چهار دهه ایران را دنبال می کند بر این باورم که بزودی خیزش مردمی ایران چنان زلزله ای ایجاد کند که همه تحلیل گران را شگفت زده خواهد کرد.

به امید آزادی ایران

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها