پیشنهادهایی در باب رفراندوم مجازی

بخشی از مطلب زیر را در هفته گذشته در سایت بالاترین منتشر کردم، متاسفانه فضای موجود در آنجا به دلیل برخی مسایل و اختلافات باعث عدم توجه کافی شد به این دلیل تصمیم به ویرایش و بازنشر آن در سایت مشروطه کردم. یکی از اقدامات اساسی مخالفین در این لحظات که پروپاگاندای رژیم در جهت مشروعیت بخشیدن به آن و اقداماتش در رسانه ها و نهادهای غربی فعال شده ، زیر سوال بردن مشروعیت آن است . متاسفانه اختلافات عجیب و غریب مخالفین رژیم که با هدایت عناصر نفوذی شکل می گیرد مانع از اقدامات اساسی و راهبردی مخالفین شده است . به همین دلیل پیشنهادانی را در دو بند در مورد ایجاد یک رفراندوم می کنم که در ذیل خواهید دید.

۱- چند وقتی است رژیم نکبت اسلامی به شکلی ماهرانه و زیر پوستی سعی در برانگیختن هیجانات مردم برای شرکت در انتخابات کرده است. دعواهای زرگری احمدی نژاد ( معجزه هزاره سوم) و حداد عادل یا بازی رییس جمهور نظامی از این دسته است. از امروز وظیفه تک تک ماست که حتی شده یک نفر را از شرکت در انتخابات نمایشی رژیم برحذر داریم. البته یک نظریه وجود دارد که شرکت کردن یا نکردن مردم برای رژیم تفاوت چندانی ندارد. اما حداقل از این ابزار ساده باید استفاده کنیم که هیزم انتخابات نمایشی رژیم و پروپاگاندای آن ها در رسانه های غربی نشویم. بدون شک رژیم نکبت هر چقدر هم تلاش کند نمی تواند در صورت عدم مشارکت گسترده با ساختن آمار تقلبی، نمایشی برای تبلیغات کثیف خود بدست آورد. عدم شرکت ما به مثابه یک رفراندوم عظیم علیه رژیم نکبت اسلامی است.
این بار برگه ی رای آری یا نه در دستان خود ماست. به همین منظور لازم است نمایش انتخاباتی ۱۴۰۰ را به شکستی مفتضحانه برای آن ها تبدیل کنیم. از امروز باید شعار ما این باشد:
نه به رژیم نکبت جمهوری اسلامی با رفراندوم ۱۴۰۰= عدم مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰

۲- یک اقدام نمادین در خصوص زیر سوال بردن مشروعیت رژیم، ایجاد یک کمپین بنام رفراندوم مجازی است. در این خصوص نظر من این است یک بنیاد بدون داشتن گرایش سیاسی یا فعالان سیاسی مقبول اکثر گروه ها و سازمان های سیاسی اقدام به ایجاد یک بستر مجازی نموده تا اتباع ایرانی اقدام به رای دادن به عدم مشروعیت سیاسی نظام نکبت جمهوری اسلامی نمایند. البته این موضوع پیچیدگی های خاصی دارد. از جمله :
الف: امکان راستی آزمایی رای دهندگان؛
ب: جلوگیری از بیش از یک رای دادن توسط یک فرد.

به هرروی علیرغم آنچه که بیان شد ، ایجاد این کمپین هم موجب خشم رژیم شده و هم موجب شکل گیری عدم مشروعیت آن و همچنین تا حدی اتحاد مخالفین. با توجه به این که متاسفانه مخالفین حتی بر سر حداقل اشتراکات نیز بنای تفاهم ندارند شاید این موضوع کورسوی امیدی در این خصوص باشد . همچنین باید در فرصت های مقتضی مردم را به سمت استفاده از حداقل ابزارهای مدنی سوق داد. پیروزی در این موضوع بدون شک منجر به قوی تر شدن روحیه مردم خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
7 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها