پیام شهبانو فرح به زنان ایران زمین

شهبانو فرح پهلوی در پیامی به مناسبت روز جهانی زن، با اشاره مبارزه و فداکاری زنان ایران در راه حقوق پایمال شده خود و رسیدن به فردای ایرانی آزاد، گفت: «باور دارم که شما زنان ایرانی به‌زودی جایگاه غصب شده‌تان را که با این حکومت به تاراج رفته، باز پس خواهید گرفت.»

شهبانو فرح پهلوی: روز ۸ مارس برای همه بانوان این جهان یادآور روز احقاق حقوقی است که در رابطه با آنان رعایت نشده و هنوز بخشی به همین دلیل این درد مشترک را با هم فریاد می‌کنند. زنان ایران با تلاش و فداکاری نه تنها در راه حقوق پایمال شده خود بلکه برای رسیدن به فردای ایرانی آزاد و پر افتخار پیشاپیش مردان‌شان به مبارزه پرداختند. من باور دارم که شما زنان ایرانی به‌زودی جایگاه غصب شده‌تان را که با این حکومت به تاراج رفته، باز پس خواهید گرفت.

زنان آزاده ایران تحت هر شرایطی و در طول تاریخ نشان داده‌اند که شایسته این جایگاه ارزشمند هستند، آنها از نخستین روزهای شورش ۱۳۵۷ فریاد ناسزاکاری خود را علیه قوانین زن ستیز و قرون وسطایی رژیم حاکم بر ایران به‌گوش جهانیان رساندند. در ایران در حدود یک‌صد سال پیش با رهبری رضا شاه بزرگ برای زنان امکانات آموزش در دبستان‌ها، دبیرستان‌ها و دانشگاها فراهم شد و در دوران پادشاهی محمدرضا شاه فقید زنان ایران حق رای و انتخاب شدن را به‌دست آوردند.

روزهای سربلندی ایران و همه شما زنان شجاع و آزاده نزدیک است و نور بر تاریکی پیروز است. روز زن بر همه شما بانوان ایران و زنان آزاده جهان خجسته باد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها