پیام شاهزاده رضاپهلوی در رابطه با بحران شیوع ویروس کرونا

هم‌میهنانِ عزیزم،
ایرانیان،
بحرانی دیگر بر بحران‌های کلان کشور افزوده شده: شیوع بیماری ویروسی کرونا.

گزارش‌های رسیده از پزشکان، دانشگاهیان و دست‌اندرکاران خدماتِ بهداشتی و درمانی، حاکی از وخامتِ نگران‌کننده‌ی بحرانی است که مستقیماً سلامت، ثباتِ خانواده‌هایی بیشمار و جانِ مردمِ ما را به خطر انداخته است.

هم‌میهنانم،

چالشِ امروز سیاسی نیست؛ بهداشتی است. جانِ خردسالان، سالمندان، پدران و مادران و فرزندانِ ماست که در خطر است. این بحران، از جنسِ بحرانی است که در جنگ با آن روبرو بودیم و فراتر از سلایق و درگیری‌ها و دشمنی‌های سیاسی است. مسائلِ سیاسی را که بیشمار و به اندازه‌ی کافی خردکننده هم هستند، باید برای رفع و دفع هر چه سریع‌ترِ این بحران کنار گذاشت.

تکرار می‌کنم: جان و سلامتِ یک ملت در خطر است. از ماست و با ماست که با فهمی درست از ذاتِ این بحران، دست یاری به یکدیگر و به ویژه به پرسنلِ ازخودگذشته‌ای بدهیم که در سطوح کشوری و ملی در تلاشی پیگیرند. چالشِ کرونا، چالشی است بیولوژیکی و ملی، نه سیاسی و عقیدتی!

هم‌میهنانم،

بیایید تا دست در دست هم در کنار آنهایی باشیم که برای کمک به هم‌وطنانِ خود در سطح کشور با ازخودگذشتگی شبانه‌روز در تلاشند.

بیایید تا همه با هم با یک فهمِ مشترک از خطری که در کمینِ همه‌ی ماست، در یک همبستگی و حس مسوولیت و تعلق ملی، به توصیه‌های آن‌دسته از پرسنلِ بهداشتی و درمانی -که برای حفظ جان و سلامتِ ما، شبانه‌روز در تلاشی ملی هستند- عمل کنیم.

جاوید ایران
رضا پهلوی

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها