پیامدهای سقوط افغانستان برای مردم ایران

به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان کاملا به ضرر مردم ایران و صلح و آرامش در منطقه است و مطمئنا به سود آخوندهای جنایتکار خواهد بود. عوامل رژیم بارها این جمله را تکرار کرده اند که طالبان تغییر کرده و این طالبان همان گروهی نیست که هنگام تصرف شهر مزار شریف، به کنسولگری ایران حمله کردند و همه کارمندانش را در دم تیرباران کردند.

راست میگویند، طالبان فرق کرده. این گروه دیگر آن گروه از پشت کوه آمده خرفت نیستند که فقط با شعار الله اکبر به شهرها حمله میکردند. اکنون اینها جای دوست و دشمن را یاد گرفته اند و می دانند با حمایتهای مالی، تسلیحاتی و اطلاعاتی رژیم جمهوری اسلامی و پاکستان و بی عملی و بی بخاری بایدن چگونه می توان قدرت را بسرعت در دست گرفت.

در لابلای خبرها مطلع شدیم که مستشاران سپاه در کنار نیروهای طالبان حضور دارند و با بهره گیری از پهپادها صدمات موثری به نیروهای افغان وارد میکردند. پیروزی این بار طالبان مرهون کمکهای جمهوری پلید اسلامی است در نتیجه حکومت آینده افغانستان شریک استراتژیک آخوندها خواهد بود و بزودی کاری می کنند که امریکا سفارت خودش در کابل را ببندد و کلا از آنجا بیرون برود.

حضور یک حکومت اسلامی از نوع طالبانی در کنار یک حکومت آخوندی یعنی قدرتمند شدن جبهه مسلمانان افراطی و اسلام سیاسی. هرچه حضور این گروهها بیشتر در قدرت باشند، فرهنگ و اصول اخلاقی و انسانی آن جوامع بیشتر به انحطاط فرو می رود و فاصله آنها با مدنیت و تمدن بشری بیشتر و بیشتر خواهد شد.

نکته دیگری که قابل اضافه کردن هست این است که حکومت طالبان با حکومت آخوندها یک فرق اساسی دارد. طالبان خشونت عریان دارد اما حکومت آخوندها طوری است که هر جنایتی را هم مرتکب بشوند لشگری از رسانه های خودی و ناخودی آن جنایات را طوری ماله کشی می کنند که زهر آن گرفته شود و زشتی جنایات آنها کمتر توی ذوق بزند.

همین باعث میشود که غربی ها به رژیم آخوندها کردیت بیشتری بدهند. مثلا می گویند جمهوری اسلامی لااقل انتخابات برگزار می کنند اما طالبان اصلا نمیدانند انتخابات چیست. در حکومت آخوندها زنها رانندگی می کنند و خودشان را توی تلویزیون و خیابان بزک دوزک می کنند اما در حکومت طالبان، زنها حق بیرون آمدن از خانه و مدرسه و دانشگاه را ندارند.

همه این مقایسه ها به نفع رژیم پلید آخوندها میشود.

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
9 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها