پیامبری که از اروپا ظهور کرد

در دهه های ۶۰ و ۷۰ میلادی چپ ها یک کک توی تنبان جوانان انداخته بودند تحت عنوان، مبارزه انقلابی علیه سرمایه داری.

اوضاع بلبشویی درست کرده بودند. در گوشه و کنار جهان، هر کس از ننه اش قهر میکرد یک گروه چریکی درست میکرد و یا بانکها را سرقت میکرد و یا صاحب کارخانه ای که کارآفرینی کرده بود را ترور میکردند. عده ای از آنها جان شان را از دست دادند و عده ای فرار کردند و به کشورهای سرمایه داری پناهنده شدند. آن عده ای از چپ ها که در کامبوج و کوبا به قدرت رسیدند، خودشان تبدیل به سرمایه دار بزرگ شدند و هزاران فقیر و بدبخت را به قتل رساندند.

بافروپاشی شوروی تب مبارزه انقلابی فروکش کرد و دیگر کسی حال چریک بازی و نجات محرومان از چنگال ثروتمندان را ندارد. اما همیشه در جامعه عده ای علاف پیدا می شوند که استعداد بازیچه دیگران شدن را دارند. این افراد در همه کشورها وجود دارند. واقعا مثل خس و خاشاکی هستند که هر موجی آنها را به اینطرف و آنطرف می برد.

بطور مثال شما ببینید چه کسانی زیر سایه «کلایمنت چنج» سینه می زنند. عده زیادی از این افراد اصلا نمی دانند تولید چیه، اقتصاد چیه، اولویتهای هر کشور چیه، رقابتهای سیاسی در جهان چیه، منابع و عوامل خرابی محیط زیست چه کشورهایی هستند و…

شگفت آور است که در جایی مثل کانادا که محیط زیست دست نخورده ای دارد و تا هزار سال آینده مشکلی از بابت کمبود آب ندارد و کمترین تاثیر را از بابت تغییرات آب و هوایی خواهد دید، بیشترین دغدغه مردم در انتخابات اخیر مسئله «کلایمنت چنج» بود! یعنی براساس نظر سنجی اخیر آنقدر که مردم نگران کلایمنت چنج هستند نگران گرانی و تورم نیستند، نگران عواقب بدهی بی سابقه دولت نیستند، نگران افت کیفیت زندگی بخاطر افزایش قیمتها و مالیاتها نیستند. فقط نگران آن هستند که در چین و هند ذغال سنگ می سوزانند!!

مردم ساکن کانادا بابت هر لیتر بنزین، بیش از ۳۲ سنت بیشتر پرداخت می کنند تا صرف کمک و تشویق به کشورهایی بشود که دیگر از سوخت های فسیلی استفاده نکنند. یعنی بدبخت تر از این افراد پیدا می شود؟ ما اینجا در کانادا پول بیشتری پرداخت می کنیم تا چین کمتر گاز منواکسید کربن تولید کند.

البته حفظ محیط زیست و تلاش برای نجات منابع طبیعی امری ضروری و حیاتی است اما تبدیل آن به دکانی برای اسکول کردن مردم، چیزی است شبیه تولید دین و مذهب برای خالی کردن جیب مردم.

گلوبالیست ها یک بچه ای را بجای اینکه بگذارند درسش را بخواند و باتجربه و آگاه بشود، او را باد کردند و با کمک رسانه ها تبدیل به پیامبری کردند با رسالتی جدید. پیامبر دین مبین کلایمنت چنج!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها