پایان یک لجاجت _حماقت تاریخی؛ نرمش قهرمانانه نظام در برابر اسراییل، تمام شد، بازی کردیم!

در مسابقات شطرنج سریع اسپانیا، دو ستاره تیم ملی ایران حاضر به انصراف در برابر حریف اسراییلی نشدند و پشت میز بازی نشستند.

رادیو فردا مطلع شده است محمدامین طباطبایی و پرهام مقصودلو روز دوشنبه در تورنمنت سیتخس اسپانیا با نماینده اسراییل به رقابت پرداخته و هر دو نیز به برتری رسیده‌اند.

ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۹۸۳ اجازه رویارویی با حریفان اسراییلی را ندارند. موضوعی که امسال منجر به تعلیق فدراسیون جودوی ایران شد.

طباطبایی در در رقابت‌های بلیتس یا شطرنج برق‌آسا با کسب ۸ امتیاز به مقام قهرمانی رسید. اگر مطابق معمول از بازی با حریف اسراییلی خودداری می‌کرد موفق به کسب عنوان قهرمانی نمی‌شد.

صبح روز سه‌شنبه صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک ایران بدون اشاره به این بدعت شکنی گفت: «با ظریف، شمخانی و مقامات امنیتی جلسه داشتیم. کمیسیونی تشکیل شد که در خصوص برون‌رفت از چالش رژیم صهیونیستی صحبت شود».

هنوز معلوم نیست این ۲ ورزشکار به صورت خودسر در برابر حریفان اسراییلی خویش بازی رابرگزار کردند و یا نظام با توجه به محرومیت «جودو» مجبور شده است مثل همیشه پس از سالها حماقت اینبار جام زهر ورزشی را بنوشد. هر چه باشد، خبر خوبی برای جامعه ورزشی ایران و ملت ایران است که یکی دیگر از تابوهای نظام خمینی و خامنه ای احمق سرانجام با فشار حداکثری بین المللی شکسته شد.

فقط فراموش نکنیم این نظام تنها زبان زور را میفهمد. اگر سایه تحریم کل ورزش ایران بالای سر پیکر از نفس افتاده ورزش ایران نبود و فدراسیون جودو و‌ماجرای افشاگری سعید مولایی ، جودوکار سابق ایرانی اتفاق نیفتاده بود، معلوم نبود تا به کی باید شاهد اشک و آه ورزشکاران تحقیر شده ایرانی می ماندیم؟

سعید مولایی با تابوشکنی و بالابردن هزینه های نظام برای پیاده کردن سیاست ابلهانه عدم رویارویی با ورزشکاران اسراییلی، راه را برای دیگران باز کرد. چه این ۲ جوان شطرنج باز سرخود این کار عاقلانه را انجام داده باشند و‌چه نظام‌مجبور به خوردن جام زهر ورزشی شده باشد، در هر صورت خبر خوبی _ با پیامی نهفته در بطنش_ برای ملت ایران است؛ این نظام تنها و تنها زبان زور را میفهمد! حالا چه در عرصه سیاست و یا ورزش، مهم نرمش قهرمانه آغا است که گاهی توام با درد و‌ خونریزی میشود.

بیایید در این لحظه تاریخی یادی هم کنیم از همه قهرمانان سابق ایران که سالها به خاطر حماقت خمینی و خامنه ای به صورت عمد از حریفان ورزشی خود شکست خوردند و یا اعلام کردند مصدوم هستند!

خدا را شاکر باشیم که «شطرنج» مصدومیت ندارد، گرنه فدراسیون شطرنج خامنه ای اعلام میکرد شطرنج بازان ایرانی وقتی سوار بر «اسب» اسلام قصد تسخیر «قلعه» دژمن را داشتند، توسط «فیل» های سپاه ابرهه مصدوم شدند!

لعن و نفرین ابدی بر این نظام اهرمینی باد که جز درد و رنج و فقر فرهنگی و مادی و معنوی و‌ تحقیر و هر چه را که تو بد میپنداری، میراثی برای این مردم نجیب نداشته است…

به اشتراک بگذارید: