ویروس خامنه ای

خامنه ای امروز در صدا و سیما ظاهر شد و امریکا را متهم کرد که ویروس کرونا را خودشان درست کرده اند و تعطیلی و خسارات وارده بر اقتصاد امریکا دروغ است و شایعه رسانه های بیگانه.

بنظر من علت اصلی این اظهارات سخیف و غیرمنطقی خامنه ای در یک چیز است که آنرا توضیح می دهم.

در روزها و هفته های گذشته، جمهوری اسلامی خواست از فضای بحرانی و همه گیر گسترش ویروس کرونا سوءاستفاده کرده و امریکا را تحت فشار قرار دهد تا تحریم ها را شل کند. رژیم برای این پروژه از همه اسباب و ابزارهای داخلی و خارجی خودش استفاده کرد. حسن روحانی به چندین رهبر سیاسی کشورهای مختلف جهان نامه نوشت و با تعدادی صحبت تلفنی کرد. جواد ظریف همه سفرای خارجی را خواست و همین درخواست را با آنها مطرح کرد. دولتهای چین و روسیه (احتمالا پس از گرفتن باج سبیل درست و حسابی) رسما از امریکا خواستند بخاطر کرونا تحریم ها را بردارد.

سفرا و نمایندگان رژیم در خارج کشور بسیار فعال شدند و با رسانه های آزاد دنیا مصاحبه کردند. جالب تر از همه افرادی مثل سروش و اشکوری و دیگر واماندگان و درماندگان سیاسی اسهال طلب در خارج کشور برای ترامپ نامه نوشتند که تحریم ها را بردارد. در این فاصله رسانه های طرفدار رژیم در خارج کشورمثل بی بی سی و رادیو فردا و غیره ، بارها عناصر مزدور و اطلاعاتی را با پوشش فعال سیاسی، تحلیلگر مسائل ایران، استاد دانشگاه چلغوز آباد و غیره را به برنامه های خود دعوت کرده و موضوع لزوم برداشتن تحریم ها را تکرار میکردند.

اما در یکی دو روز گذشته، اتفاقی افتاد که همه این تلاش های مذبوحانه رژیم را نقش بر آب کرد. کاخ سفید رسما اعلام کرد که به هیچ وجه حاضر به کم کردن فشار تحریم ها نیست. البته امریکا تاکید کرده که دارو و غذا هیچگاه تحریم نبوده و بارها پیشنهاد ارسال کمکهای انسان دوستانه را به رژیم داده است.

وقتی خامنه ای دید امریکا از این بیدها نیست که با اینگونه بادها بلرزد، بسیار عصبی شد و امروز واکنش نشان داد که ناشی از خلق و خوی جنون آمیز او می باشد. او گفت: حتی اگر امریکا روزی بخواهد واکسن کرونا را به ایران بفرستد نباید قبول کنیم چون ممکن است ان را مسموم کرده باشد!

به اشتراک بگذارید: