وقوع تقلب در انتخابات امریکا جدی است

اگرچه مشخص شدن نتیجه انتخابات و رسیدگی به ادعاهای طرفین به رای نهایی دیوان عالی امریکا سپرده شده اما ما بعنوان یک ناظر که تحولات سیاسی در امریکا را با علاقه دنبال می کنیم می توانیم تحلیل و برداشت خودمان را از ابهامات موجود در نتایج انتخابات مطرح کنیم. ما این حق را داریم هنگامی که با دوستان و همفکرانمان در کافه ای نشسته و پیرامون هر موضوعی گپ می زنیم برداشت خود از تحولات امریکا را بیان کنیم بی آنکه حرف مان ارزش حقوقی داشته باشد و بقول معروف محکمه پسند باشد.

حال ممکن است کسی بپرسد تحلیلی که مبتنی بر مدرک و سند نباشد چه فایده ای دارد؟

پاسخ این است که عنوان کردن نقطه نظرات و برداشت کلی از تحولات و وقایع، این فایده را دارد که ذهن مان فعال شود و به اندیشیدن و استقلال فکری عادت کند. اگر در آینده اسناد و مدارکی بیرون آمد که با تحلیل ما همخوانی داشت که باعث تایید و تقویت ما میشود و اگر مغایرت داشت، باعث میشود ما راحت تر اشتباهات قبلی خودمان را بیابیم و آنها را تصحیح کنیم.

بعنوان مثال، سالها پیش بسیاری از ما بر اساس کنارهم قراردادن برخی واقعیات به این تحلیل رسیده بودیم که جمهوری اسلامی نمیتواند بطور ذاتی و بطور ماهیتی با طالبان و القاعده دشمن باشد و چه بسا از آنها هم بطور مخفیانه پشتیبانی می کند. در آن روزها ما مدرک و سندی نداشتیم اما این روزها که خبر ترور سرکردگان القاعده و طالبان در ایران منتشر شده دیگر شکی باقی نمی ماند که جمهوری اسلامی بدلیل ماهیت تروریستی خودش با هرگروه تروریستی دیگر همدست و هم پیمان است.

اما برگردیم سراغ انتخابات امریکا:

از ۴ سال پیش که ترامپ به کاخ سفید پاگذاشت ( حتی چند ماه قبل تر از برنده شدن او)، باند فاسد باراک اوباما و مدیران اف بی آی تلفن های اطرافیان ترامپ را شنود میکردند تا بهانه ای برای زمین زدن او بیابند. ابتدا برای ژنرال فلین که مشاور امنیتی ترامپ بود پرونده ای ساختند و او را مجبور کردند استعفا بدهد. بعدها دادگاه رای به تبرئه او داد.

دمکراتها همزمان شروع کردند علیه ترامپ مسئله دخالت روسیه را مطرح کردند و آنقدر این ادعا را در رسانه ها تکرار کردند که تقریبا داشت جا می افتاد که ترامپ با کمک روسیه در انتخابات پیروز شده، بهمین خاطر کمیته ای برای بررسی این موضوع تشکیل دادند و تقریبا یکسال و نیم روی آن تحقیق کردند و افراد زیادی را احضار کردند و بازجویی کردند و نهایتا اعلام کردند که چنین اتهامی بی اساس است.

هنوز یک هفته از اعلام نتایج آن تحقیقات نگذشته بود که دمکراتها داستان دیگری را علم کردند. این بار موضوع مکالمه تلفنی ترامپ با رئیس جمهور اوکراین بود. قدرت تبلیغاتی و رسانه ای دمکراتها آنچنان از این موضوع ساده، پیراهن عثمانی درست کردند که بخاطر آن ترامپ را استیضاح کردند که آنهم رای نیاورد.

جالب این بود که نانسی پلوسی گفته بود که مهم نیست این استیضاح به نتیجه نرسید، ما برای بیرون انداختن ترامپ بار دیگر او را استیضاح می کنیم!

یعنی دمکراتها و باند باراک اوباما در بیرون انداختن ترامپ از کاخ سفید لحظه ای بیکار ننشستند و مرتبا توطئه کردند تا اینکه ویروس کرونا مثل فرشته ای آسمانی به کمک آنها آمد. امریکا تعطیل شد و چرخ های اقتصاد آن از حرکت ایستاد و تنها دستاورد ترامپ که شکوفایی اقتصاد و پایین آمدن نرخ بیکاری بود به فنا رفت.

دمکراتها از بحران کرونا علیه ضربه زدن به ترامپ استفاده کردند و توپخانه رسانه های چپ مرتبا سیاه نمایی میکردند. از خوش شانسی دمکراتها ماجرای قتل جورج فلوید هم رسانه ای شد و همین باعث شد ماهها شهرهای امریکا در آتش هرج و مرج  گروههای فاشیستی آنتیفا و چپ های افراطی بسوزد. هر روز تظاهرات جان سیاهان مهم است در بحبوحه کرونا بدون مخالفت دمکراتها برگزار میشد اما همزمان میگفتند که امسال بخاطر بحران کرونا رای گیری ها باید بصورت پستی انجام شود!

اصرار دمکراتها درمورد رای پستی تبدیل به کشمکش سیاسی شد و حتی توئیتر برای اولین بار توئیت ترامپ را بخاطر اینکه گفته بود رای پستی راه را برای تقلب در انتخابات باز میکند حذف کرد!

همان موقع عده ای اظهار میکردند که اصرار بیش از حد دمکراتها بر روی رای پستی جای تامل دارد و حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است اما ترامپ تصور میکرد که  در انتخابات آنقدر با فاصله از رقیب انتخاباتی خود پیش خواهد افتاد که چند درصد تقلب از طریق رای پستی به جایی نخواهد رسید غافل از اینکه دمکراتها نقشه ماهرانه دیگری علیه او کشیده بودند.

این بار دمکراتها رفتند سراغ شرکت دومنیون که سازنده دستگاههای شمارش رای بود و قبلا در تگزاس بخاطر عدم کارآیی و دقت مردود شده بود. امسال برای شمارش برگه های رای  در ۲۸ ایالت از ۵۰ ایالت امریکا از این دستگاهها استفاده شده است. براساس اظهارات مشاور حقوقی ترامپ، این دستگاهها هک نشده یعنی تقلبی که صورت گرفته بخاطر وجود «باگ» در نرم افزار آن نبوده بلکه این دستگاهها دارای «قابلیت» و فانکشن پاک کردن، جابجاکردن و کم و زیاد کردن رای ها را دارد و استفاده از این دستگاهها با علم و آگاهی از وجود چنین قابلیتی بوده و نشانگر این است که برای تقلب در انتخابات از پیش برنامه ریزی شده است. البته حواشی مربوط به این شرکت و ارتباط آن با برخی افراد باعث تقویت این گمان میشود که تقلب در انتخابات با برنامه قبلی بوده.

اکنون میتوانیم منتظر باشیم تا در آینده مدارک و شواهد قابل اتکا بیرون بیاید تا ببینیم تحلیل و برداشت ما تا چه حد درست و یا نادرست بوده ولی یقینا چیزی از پدرسوخته بازی های دمکراتها کم نخواهد کرد.

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها