ورود لباس شخصی‌ها به خوابگاه دانشجویان دانشگاه تهران و تهدید دانشجویان به حرکت اعتراضی به سمت نماز جمعه

به گزارش “ایران وایر” صبح روز ۲۶ دی ماه، نیروهای لباس شخصی با مجوز حراست دانشگاه تهران، وارد خوابگاه «شهدای دانشجو» در این دانشگاه شدند و بعد از حضور در اتاق یکی از دانشجویان از او خواستند که تمامی وسایل‌اش، مخصوصا گوشی موبایل خود را تحویل دهد. نیروهای لباس شخصی همچنین دانشجویان را تهدید کرده‌اند که «به زودی با جمعیت بیشتری باز می‌گردیم.»

صبح پنج‌شنبه دانشجویان دانشگاه تهران خبر داده‌اند که نیروهای لباس شخصی وارد خوابگاه آ‌ن‌ها شده‌‌اند: «دو نفر لباس شخصی وارد اتاق یکی از دانشجویان شدند و از او خواستند وسایل خود را خصوصا گوشی موبایل‌اش را تحویل دهد. بعضی از دانشجویان که متوجه حضور آن‌ها شده بودند، اقدام به سر و صدا کردند و در نهایت، آن دو نفر بدون آن‌که وسیله‌ای ببرند، فرار کردند. نیروهای لباس شخصی در حین رفتن، خطاب به دانشجویان معترض گفتند: “منتظر ما باشید، با تعداد بیشتر برمی‌گردیم.”

در عین حال، به گفته دانشجویان دانشگاه تهران این دو لباس شخصی با دستور مستقیم حراست دانشگاه وارد خوابگاه شدند: «حراست با نگهبان خوابگاه تماس گرفت که باید این دو نفر را به داخل خوابگاه راه بدهند.»

از سوی دیگر، بنا به اخباری که به «ایران وایر»‌ رسیده است، هشت نفر از دانشجویان معترض در ۲۴ دی ماه، پس از تجمع اعتراضی داخل دانشگاه، مقابل درب دانشگاه تهران بازداشت شدند. اسامی این دانشجویان بنابه‌درخواست خانواده‌های‌شان فعلا قرار است منتشر نشود. اما به گفته خانواده‌ها، در ابتدا از آن‌ها ۸۰ میلیون تومان وثیقه درخواست شده بود، و امروز این مبلغ به ۳۸۰ میلیون تومان افزایش داشته است. تمامی این هشت نفر، از دانشجویان شرکت کننده در اعتراضات دانشگاه تهران هستند.

حالا دانشجویان دانشگاه تهران قرار است عصر امروز ساعت ۶ به وقت تهران، به نشانه اعتراض به «حمله لباس شخصی‌ها به خوابگاه دانشگاه تهران» روبه‌روی این خوابگاه [نبش خیابان فرهنگی] دست به تحصن بزنند. به گفته این دانشجویان به «ایران وایر»‌ مطالبه آن‌ها «آزادی بی‌قید و شرط» این هشت دانشجوی بازداشتی دانشگاه تهران است.

برخی از دانشجویان هم به «ایران وایر» خبر دادند که اگر این تحصن و مطالبات آن‌ها به سرانجام نرسد، فردا به سمت نماز جمعه تهران حرکت خواهند کرد.

بعد از هشت سال، قرار است این هفته علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نمازجمعه را برگزار کند. آیا سرنوشت چاوشسکو در انتظار علی خامنه ای است؟

منبع: https://iranwire.com/fa/features/35646

به اشتراک بگذارید: