واکسیناسیون فوری و رایگان برای همه افراد کشور؛ بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی

روز یکشنبه ۲۸ دی ماه ۹۹، به دنبال ممنوعیت ورود واکسن‌های تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی از طرف خامنه‌ای، بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه جهت واکسیناسیون فوری و رایگان برای همه افراد کشور منتشر شد.

متن بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه:

«واکسیناسیون کرونا باید فوری و رایگان برای همه افراد کشور انجام شود

نزدیک به یک سال از شیوع ویروس کرونا (کوید ـ ۱۹) در کشور سپری شده است و بسیاری از هموطنان جان‌شان را از دست داده‌اند و بیشتر فوت‌شدگان از طبقه کارگر و فرودستان می‌باشند.

چراکه عمدتا مشاغلی دارند که روزانه با افراد زیادی در تماس هستند و توانایی مالی تهیه تجهیزات بهداشتی و پیشگیری و انجام تست و آزمایشات برای تشخیص بموقع ابتلا به کرونا را ندارند و در صورت ابتلا به کرونا نیز توان پرداخت هزینه‌های بیمارستان‌ و دارو را ندارند.

در این مدت کادر درمان در مقابله با کرونا جان‌فشانی کرده است و علی‌الخصوص کادر درمان غیرپزشکی که با وجود همه کاستی‌ها و حقوق ناچیز و عدم امنیت شغلی، تلاش حداکثری خود را در حفظ جان بیماران کرده‌اند و خسته و فرسوده شده‌اند که از آنان تقدیر و تشکر می‌کنیم.

 رانندگان زحمت‌کش شرکت واحد اتوبوسرانی نیز از جمله مشاغلی هستند که روزانه تماس حضوری با مسافران زیادی دارند و در شرایط کرونایی به شهروندان خدمت‌رسانی کرده‌اند و متاسفانه تعداد زیادی از رانندگان به کرونا مبتلا شده‌اند و شماری هم جان‌شان را از دست داده‌اند.

چند ماه پیش از شیوع کرونا تورم افزایش بسیار شدید داشت و طبقه کارگر حدود ۷۰ درصد قدرت خریدش را از دست داد و با شیوع کرونا به رغم این که بخشی از طبقه کارگر بیکار شد و درآمد بخش وسیع‌تری از طبقه کارگر کاسته شد، اما تورم سیر صعودی داشته است و هیچ رمقی برای طبقه کارگر نمانده که در انتظار واکسن ساخت کشور بماند که هنوز میزان تاثیرش و زمان تولیدش مشخص نیست.

از ابتدا امید همگانی برای نجات از این شرایط، تولید واکسن کرونا بوده است؛ اما به رغم اینکه واکسن تولید شده و بسیاری از کشورها مدتی است واکسیناسیون سراسری را آغاز کرده‌اند، شاهد آن هستیم مسئولان کشور شعار توخالی می‌دهند و با تعلل بسیار هنوز حتی تصمیم‌گیری نهایی در مورد نوع و چگونگی واکسیناسیون همگانی را انجام نداده‌اند.

این روند غلط موجب از دست رفتن جان بسیاری دیگر خواهد شد و نگرانی و استرس عمومی در کشور را افزوده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، خواهان آغاز فوری واکسیناسیون رایگان با واکسن‌های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت، با اولویت قرار دادن افراد آسیب‌پذیر و بدون تبعیض می‌باشد.

سندیکا همچنین خواهان رسیدگی جدی و مناسب به معیشت طبقه کارگر و فرودست و مراقبت و حمایت‌های بهداشتی و درمانی از این طبقه آسیب‌پذیر در این شرایط سخت و اسف‌بار می‌باشد.

چاره زحمت‌کشان وحدت و تشکیلات است»

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

منبع: ایران کارگر

به اشتراک بگذارید: