همیاران حکومت تروریستی آخوندی در امریکا (۵)

در پای اعلامیه های وابستگان جمهوری اسلامی در امریکا معمولا لیستی از سازمانها، اندیشکده ها و بنیادهای عجیب و غریب و با نامهای دهان پر کن هست. یکی از این موسسات نایاکی که نامش را پای همه اعلامیه های نایاک میتوان دید بنیاد بورس و بازار Bourse and Bazaar Foundation  است. حالا برویم ببینیم این بنیاد عریض و طویل چند نفرند و چه کسانی پشت این نام قرار دارند.

با یک جستجوی مختصر در گوگل که اطلاعاتش در دسترس همه است میتوان دریافت که این بنیاد پارسال (کمتر از هفت هشت ماه پیش) در لندن به ثبت رسیده و تنها 4 نفر سر و ته این بنیاد هستند.

موسسان این تشکیلات عبارتند از : اسفندیار باتمانقلیچ متولد 1991، الهام گرانمایه متولد 1987، پروین پیروزان متولد 1972 و جان پیتر تراگوت متولد 1949

  TEJLER, Johan Peter Traugott, Ambassador (Ret.) و   Esfandyar BATMANGHELIDJ و  PARVINE, Pirouzan و GERANMAYEH, Elham

اکنون برویم ببینیم خط و ربط این افراد چگونه است:

اسفندیار باتمانقلیچ:

او از نوادگان سپهبد نادر باتمانقلیچ از فرماندهان بلندپایه ارتش در دوره پهلوی و همچنین استاندار خراسان است. اسفندیار بزرگ شده آمریکاست و تجربه زندگی زیر سایه جمهوری اسلامی را ندارد و از سیاست داخلی ایران نیز چندان اطلاعی ندارد. او هیچپاه طعم تلخ زندگی زیر سایه آخوندها و تحقیرهای حکومتی و گشت ارشاد و چوب و چماق را نچشیده ولی شب و روز وضعیت فلاکت بار مردم ایران زیر سایه آخوندها را برای رسانه های خارجی زیبا جلوه میدهد.

این شخص حتی کوچکترین دانش و آگاهی از تاریخ و فرهنگ ایران ندارد. مثلا درزمانی که عده ای از ایرانیان در یک گردهمایی پرچم شیر و خورشید را همراه داشتند، این فرد بیسواد به آن اعتراض کرده بود و آنرا نماد پرچم پهلوی خوانده بود.

با مروری در اکانت توئیتری این شخص آشکارا میتوان فهمید که این شخص از مجذوبان افراد بدنامی همچون تریتا پارسی، ولی نصر، باربارا اسلاوین ، سفیر سابق بریتانیا در ایران، بهمن کلباسی بی بی سی فارسی و افرادی از این قماش می باشد. ارتباط تنگاتنگ او با جواد ظریف هم علنی است. او در سال گذشته برای حضور جواد ظریف در کنفرانس تجاری اروپا و ایران فعالیت زیادی کرد و عملا کارگزار جواد ظریف شده بود.

شگفت آور این است که رسانه های داخلی رژیم بارها از او بعنوان “مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا” یاد می کنند و مقالات و مصاحبه های زیادی از او را منتشر می کنند. خبرها، آمارها و تحلیل های دروغین این شخص عمدتا از زبان رهبران رژیم تکرار میشود. مثلا روزنامه کیهان زمانی نوشته بود که امریکا اعتراف کرده که ما با شیوع کرونا بلایی سر مردم ایران آوردیم که حتی تحریم های حداکثری ما قادر به انجام آن نبود!

همین حرف را معاون و سخنگوی دولت روحانی هم از قول امریکا تکرار کردند درصورتیکه هیچ مقام امریکایی چنین حرفی را نزده بود. این دروغ را این شخص بی پدر و مادر یعنی اسفندیار باتمانقلیچ در مقاله ای در بلومبرگ نوشته بود.

این شخص پلید و نابکار حتی در جریان اعتراضات مردم گرفتار و رنجدیده ایران در آبان 98 نوشت: اینهایی که توسط پلیس ایران کشته شدند مردم عادی نبودند بلکه عده ای نقابدار بودند که پلیس ایران از خود دفاع کرده و آنها را از بین برد. این بدبخت حتی نمیداند آنهایی که نقاب زده بودند نیروهای ضد شورش رژیم بودند و نه مردم عادی.

در پایان بدنیست ویدئو زیر را که آقای حسن داعی درباره لابی اقتصادی رژیم در لندن تهیه کرده است را ببینیم: در این ویدئو نامی از اسفندیار باتمانقلیچ نشده چون ظاهرا در زمان تهیه این ویدئو باتمانقلیچ خیلی معروف نشده بود.

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها