نماینده کارگران هفت‌تپه: هنوز هیچ خبری از تحقق وعده‌های آقایان برای حل مشکلات هفت‌تپه نیست

به رغم گذشت چند هفته از پایان اعتصابات کارگران هفت‌تپه که با حضور برخی از نمایندگان کمیسیون اصل 90 مجلس صورت گرفت، مطالبات کارگری در این شرکت، همچنان معوق مانده و خبری از تحقق وعده‌های داده شده به کارگران نیست. 

یوسف بهمنی، نماینده کارگران و یکی از سخنرانان اعتراضات کارگری هفت‌تپه به اشاره به وضعیت کنونی در این شرکت در گفتگو با امتداد، بیان داشت: با گذشت چند هفته از پایان اعتصابات کارگران و در حالی که با حضور نمایندگان کارگران، بنا بود تا جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون اصل90 مجلس، نمایندگان دیوان محاسبات، وزیر اقتصاد و نمایندگان کارگری برگزار شود، چند هفته‌ای است که به بهانه‌های مختلف از برگزاری آن سر باز می‌زنند.

اسماعیل بخشی؛ استخوانی در گلوی نظام؛پلیس امنیت، مسئله اسماعیل بخشی را امنیتی جلوه می‌دهد!


بهمنی در ادامه گفتگویش میگوید :
در خصوص مسئله اسماعیل بخشی هم، متاسفانه ما به هر دری زدیم به در بسته خوردیم و هر زمان که مسئله او را پرس و جو می‌کنیم، آقایان پلیس امنیت، ماجرای اسماعیل را امنیتی جلوه می‌دهند. حتی در ماجرای بحث بازگشت به کار کارگران اخراجی هم که تعدادی از بچه‌ها به ستاد خبری مراجعه کردند، نامی از اسماعیل برای این مسئله برده نشد و این در حالی است که دغدغه اول ما، اسماعیل بخشی بوده و خیلی برای ما و حقوق کارگران زحمت کشیده است. 

متاسفانه، آقای صادقی و امثالهم در پلیس امنیت شهرستان، چه پرونده‌ای برای اسماعیل درست کرده‌اند که از هر مسیری برویم، به مسئله امنیتی برمی‌خوریم. ؟

حتی ما در همان جلسات با کمیسیون اصل 90 هم، هر زمان از بازگشت به کار اخراجی‌ها حرف می‌زدیم، مسئله امنیتی را پیش می‌کشیدند. حتی در جلسه‌ای، استاندار خوزستان به نیکزاد گفته بود که مسئله این افراد، امنیتی بوده است. مگر این کارگران، اسلحه حمل کرده یا بمب‌گذاری کرده‌اند؟

هم قوه قضائیه، هم دیوان محاسبات، هم کمیسیون اصل90 و هم سازمان بازرسی کل کشور برای حل مشکلات کارگران قول مساعدت دادند و متاسفانه، هنوز خبری از حل مسائل نبوده و حتی عوامل کارفرما، همچنان مشغول خرابکاری در شرکت بوده و نظم کار را هم به هم می‌زنند. 

هنوز هیچ خبری از تحقق وعده‌های آقایان برای حل مشکلات هفت‌تپه نیست

آقایان برای حل مشکلات کارگران و رسیدگی به وضعیت هفت‌تپه، قول اقدام تا نیمه شهریورماه را داده بودند که هنوز هیچ خبری از تحقق این وعده‌ها نیست. الان هم، دستگاه ورود و خروج شرکت را از عمد، خاموش کرده‌اند و همه اضافه‌کاری‌های کارگران معلق شده است. 

اگر کارگر به این نتیجه برسد که اعتصابات و اعتراضات را از سر بگیرد، حتما در این رابطه اقدام خواهیم کرد و تابع حرف کارگر هستیم.

به اشتراک بگذارید: