نقش مثبت یک ارتش ملی در نجات کشور

اوو مورالس، رئیس جمهور چپگرای بولیوی که حاضر نبود مسند ریاست جمهوری را  رها کند بالاخره با فشار نیروهای ارتش و پلیس رضایت داد که از قدرت کناره گیری نماید.

نظیر چنین اتفاقی را قبلا در برکناری رابرت موگابه دیکتاتور سوسیالیست زیمبابوه توسط ارتش آن کشور شاهد بودیم.

موگابه 37 سال در مسند قدرت بود و با خواهش و التماس مردم و فشار ارتش بالاخره برکنار شد.

این جناب مورالس هم که ورژن احمدی نژاد بولیوی است، حاضر نبود کنار بکشد. قانون اساسی کشور بولیوی به او اجازه کاندیدا شدن برای دور سوم را نمی داد ولی او زیر بار نمی رفت و مثل بقیه دیکتاتورها، مخالفانش را به ارتباط با امپریالیسم جهانی متهم میکرد.

وجود یک ارتش ملی و یا وجود فرماندهانی وطن پرست در راس نیروهای نظامی یک کشور میتواند آن کشور را از بحران ها و کشت و کشتارها نجات دهد. اتفاقی که در سودان و مصر نیز به شکلی متفاوت تر صورت پذیرفت و از بروز فاجعه ای خونین جلوگیری شد.

متاسفانه ماهیت ضد ایرانی رژیم جمهوری اسلامی به گونه ای است که ارتش و سپاه ایران فاقد فرماندهانی میهن پرست و ایران دوست است. در جمهوری اسلامی، ترفیع درجات نظامی براساس تبعیت محض از ولایت فقیه و تسلیم و تعبد در تشکیلات مافیای آخوندی است و نه عرق ملی داشتن.

در ماهها و یا سالهای آینده طوفان حوادث ممکن است آنقدر سهمگین و ویرانگر باشد که همه چیز را زیر و رو کند و حتی منجر به درگیری های ناخواسته شود که خطراتی را برای تمامیت ارضی و استقلال کشور بوجود آورد.

این خلا ایران دوستی را چگونه میتوان در میان بدنه ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی ایجاد کرد تا از بروز راه افتادن حمام خون و نابودی بیش از پیش کشور جلوگیری کرد؟

چگونه میتوان به آن سرباز و گروهبان و افسر ارتشی فهماند که اگر شما در خدمت این مافیای آخوندی نباشید، خودتان و خانواده تان و مردم ایران بطور کلی حال و روز بهتری را خواهند داشت.

با چه مکانیسمی میتوان روحیه میهن پرستی و شجاعت و دفاع از ایران و مردمش را به نیروهای مسلح ایرانی تزریق کرد؟

واقعیتش این است که همه ما در این چهار دهه از این نکته غفلت کرده ایم. سپاه و ارتش را همواره از دست رفته فرض کرده ایم و برای جذب نیروهای سالم آنها کاری انجام نداده ایم.

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
11 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها