نقش رژیم در شیوع کرونا

اکنون بعد از گذشت چند هفته زوایای زیادی از بحران کرونا در ایران  برایمان روشن شده ولی صد البته خیلی چیزها  هنوز هم مشخص نیست بویژه اینکه در ایران ما با یک رژیم تبهکار و ضد مردمی و ضد بشری طرف هستیم که یک روده راست توی شکمش نیست و اصلا و ابدا به اظهارات مسئولینش نمی توان اعتماد کرد.

با این وجود در حال حاضر درمورد نقش رژیم آخوندی در شیوع ویروس کرونا دو دیدگاه وجود دارد:

1- دیدگاه مبتنی بر عملکرد چهل ساله این رژیم تبهکار

براساس این دیدگاه، جمهوری اسلامی در پی شکست های متعدد در ماههای اخیر و برای تحت الشعاع قرار دادن کشتار مردم در آبان ماه و همچنین آبروریزی در شلیک به هواپیمای مسافربری و نهایتا تحریم گسترده مردم در نمایش انتخابات، عمدا در شیوع و توسعه بیماری کرونا دست داشته است. یادمان باشد که خامنه ای قبل از برگزاری انتخابات گفته بود نگران رد صلاحیت های گسترده شورای نگهبان نباشید. ما کارمان را بلدیم!

مشارکت ده پانزده درصدی در انتخابات اخیر،  برای رژیمی که همیشه با ترفند اصلاح طلبان مردم را در دو راهی بین بد و بدتر قرار میداد و با فریبکاری عده زیادی را به پای صندوق می کشاند، ثابت کرد که این رژیم هیچ مشروعیتی ندارد و از سوی اکثریت مردم بعنوان یک رزیم اشغالگر و ناکارآمد شناخته شده و باید کنار برود.

بر همین استدلال خامنه ای و اتاق فکری که به او مشاوره میدهند از خبر ظهور ویروس کرونا در استان یوهان چین استقبال کردند و سپاه ماموریت یافت با بکارگیری هواپیمایی ماهان  نسبت به انتقال مبتلایان از چین به ایران اقدام نماید. شاید رژیم تصور میکرد با ایجاد بحران کنترل شده میتواند فشارهای تحریم ها را نیز کم کند اما اکنون خودشان هم از گسترش وحشتناک کرونا احساس خطر کرده اند و کنترل از دست شان بیرون آمده است.

کسانی که به این دیدگاه باورمندند برای درستی استدلال خود به عملکرد جنایتکارانه این رژیم اشاره می کنند و تاکید می کنند که هیچ اقدام ضدبشری و جنایتکارانه نیست که تاکنون این رژیم مرتکب نشده باشد.

این رژیم، همان رژیمی است که در حرم امام رضا بمب گذاری کرد و عده ای را به کشتن داد و آنرا به مجاهدین منسوب کرد اما بعدا یکی از عوامل خودشان اعتراف کرد که کار اطلاعات رژیم بوده است.

این همان رژیمی است که در قتل های زنجیره ای، نویسندگان را از توی خیابان می دزدید و جنازه هایشان را در بیابان های اطراف تهران رها میکرد و آنرا به اسرائیل نسبت میداد.

این همان رژیمی است که بر روی ماهواره ها پارازیت می انداخت و هرچه مراکز پزشکی و بهداشتی خطر جدی این پارازیت ها را بر سلامیتی شهروندان گوشزد میکردند بی اعتنا بود.

این همان رژیمی است که بنزین غیراستاندارد و پر از سرب تولید و توزیع میکرد و می کند که تاکنون باعث مرگ هزاران نفر شده و آلودگی هوا موجب بیماریهای قلبی و تنفسی میلیونها ایرانی شده است.

این رژیم همان رژیمی است که از هواپیمای مسافربری بعنوان سپر انسانی استفاده کرد و با شلیک عمدی موشک به آن جان تعدادی از مردمان بی گناه و بی دفاع را گرفت و اگر واکنش کشورهای خارجی نبود آنرا به دشمن نسبت میداد.

لیست جنایت های ضد انسانی این رژیم آنقدر طولانی است که حتی یک مورد آن، میتواند ما را به این دیدگاه باورمند کند که انتقال و توسعه ویروس کرونا کار خود رژیم منحوص اسلامی بوده است تا به اهدافی که در نظر داشته برسد.

2- دیدگاه دوم مبتنی بر ناکارآمدی حکومت است

بر اساس این دیدگاه، میتوان گفت تعمدی در کار نبوده است.. این رژیم آنقدر ابله و ناکارآمد است که همه چیز را به مسخره گرفته است. اینها در دنیایی از توهم و خرافات غوطه ورند. اساس اعتقادات اینها دشمنی با علم و دانش و قوانین جهانی است.

شاید اینها خیال میکردند ویروس کرونا یک حربه تبلیغاتی دشمن است و لذا در روزهای اول و حتی هفته های اول آنرا به شوخی میگرفتند. درمیان آخوندها هستند کسانی که باور دارند ویروس و میکروب و بیماری و مرض در حرم امامان و امامزادگان کارساز نیست. اگرچه تا زمانی که خودشان گرفتار نشوند بر این خزعبلات تاکید می کنند اما زمانی که به بستر بیماری بیفتند بدنیال بهترین داروهای غربی و متخصصان خارجی میگردند.

این رژیم آنقدر ناکارآمد است که اگر دو روز باران بیاید، کنترل اوضاع از دستش خارج میشود و عده زیادی بی خانمان میشوند. اگر باران نیاد، بی آبی و خشکسالی و گردوو خاک دمار از روزگار مردم درمی آورد. کافی است چند سانتیمتر برف بیاد، نصف مملکت فلج میشود. اینها عرضه هیچ کاری را ندارند و از اداره یک توالت در مسجد شاه نیز برنمی آیند.

خب، چنین رژیم ناکارآمدی حتی اگر قصد و غرضی هم نداشته باشد، در مقابل گسترش پرسرعت ویروس کرونا ناتوان و علیل است. دراین میان، وضعیت مردم بسیار اسفناک است چون این رژیم فاشیستی همه امکانات پزشکی را ابتدا در اختیار نیروهای خودی و باند خودش قرار میدهد. بمارستانهای خوب تهران در اختیار آخوندها و آقازاده ها و نکبت زاده هاست. مردم عادی در کوچه و خیابان دارند تلف میشوند و جایی نیست که حتی از اینها تست کرونا بگیرد.

اکنون این رژیم ناکارآمد می بیند ویروس کرونا همه چرخ های مملکت را از حرکت انداخته، تقریبا همه جا تعطیل شده، هیچ پروازی به ایران نیست. واردات و صادرات متوقف شده. چرخه توزیع مختل شده و اوضاع کشور به حالت بحرانی درآمده است. اکنون ویروس کرونا برای این رزیم کارنامد تبدیل به یک هیولا شده که بساط بخور و بخواب چهل ساله یک مشت آخوند تنبل و مفت خور را بخطرانداخته است. بخاطر همین است که رژیم از سپاه خواسته وارد خیابانها و حتی منازل مردم بشود تا کوچکترین اعتراضی را در نطفه خفه کند.

 

به اشتراک بگذارید: