نظرسنجی؛ یکی از نیازمندی های اساسی مخالفین

در مبحث “مشکل اساسی مخالفین این است؛ فقدان تشکیلات سازمانی” عنوان کردم، که مخالفین نیازمند یک تشکیلات سازمانی منسجم و قدرتمند می باشند. مطمئنا در شرایط کنونی و سده بیست و یکم دیگر نمی توان با یک تلوزیون ماهواره ای و جمع کردن مشتی فسیل در آن به رویارویی رژیم تا دندان مسلح و پروپاگاندای ولخرج رژیم رفت. این پروپاگاندا تا قلب رسانه ها و دانشگاه های آمریکا را تسخیر کرده است.

نظرسنجی و یا برآورد افکار عمومی یکی از ابزارهای لازم برای طراحی راهبرد مخالفین است. شما نمی توانید مدام تکرار کنید رژیم در ارائه آمار … دروغ می گوید ولی دست خودتان نیز هیچگونه آمار و داده ای نیز جهت رسوا کردن آنها نداشته باشید. تصور می کنم ماه گذشته بود که داریوش سجادی مزدور امریکا نشین در یک مناظره از همین حربه استفاده کرد و به حسن داعی گفت شما نماینده مردم نیستید و رژیم جمهوری اسلامی یک رژیم مشروع می باشد. یا اعلام

حمایت ۷۳ درصدی مردم از قانون مجلس برای لغو تحریم‌ها توسط دانشگاه مریلند آمریکا، خوب مجید محمدی که فعال سیاسی است پاسخ مناسب را به این آمار کذب دانشگاه مریلند در ایندپندنت فارسی داده‌است . اما باید پذیرفت که صرفا با تخطئه و تکذیب نمی توان کار را پیش برد. بگذارید مثال های عینی تری بزنم. ما در مورد تعداد جانباختگان و مبتلایان کرونا در کشور به آمارهای رسمی به دلایل گوناگون تردید داریم اما هیچ آمار و تخمینی هم از آمار واقعی نداریم. یکی از دوستان می گفت: در یک شرکت ۲۷ نفره آنها ، یازده نفر مبتلا به کرونا شده اند اما چگونه می توان این آمار را به کل جامعه تعمیم داد؟ ممکن است یک فرد در خانواده و محل زندگیش شمار بسیاری مبتلا داشته باشند و در خانواده دیگر این آمار اندک باشد! بنابر این ما در تشکیلات سازمانی خود نیازمند بهره بردن از یک واحد بررسی افکار برای موضوعات مختلف به منظور برنامه ریزی دقیق و تعیین راهبردها میباشیم.

مطالب فوق را گفتم تا به موضوع روز بپردازیم. در روزهای اخیر، رسانه‌های وابسته به رژیم نطرسنجی های متفاوتی را در مورد مشارکت مردم در انتخابات ارائه کرده تا میزان شرکت کنندگان در انتخابات را به جامعه تلقین کنند. آمارهای متفاوتی از ۳۲ درصد تا ۵۱ درصد در نظرسنجی های مزبور دیده می شود.

میزان نارضایتی مردم بسیار است. بنابر این لازم است برای غلبه بر پروپاگاندای رژیم مرکزی برای برآورد افکار مردم در موضوعات مختلف ایجاد کنیم. در کنار سایر نیازمندی های این موضوع از نان شب نیز واجب تر است. با این کار دست فعالین سیاسی برای مناظرات و ارائه مطالب و همچنین برنامه ریزی های گوناگون که در تعیین راهبردها که سرنوشت ساز می باشند؛ باز خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
6 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها