نتیجه موقتی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

اکنون که نتیجه شمارش آراء در همه بجز ۶ ایالت اعلام شده میتوان یک جمع بندی کرد: اگر هیچ ایالتی تغییر رنگ ندهد بایدن دقیقا به حد نصاب (یعنی ۲۷۰ رای الکترال) میرسد، ترامپ به ۲۶۸.

در این ۶ ایالت هم تغییر رنگ چندان محتمل نیست، فوقش در نوادا (که اختلاف تا کنون فقط حدود ۸ هزار رای است) ورق بتواند به نفع ترامپ برگردد، در این صورت او بدون مراجعه به دادگاه برنده میشود.

درغیر این صورت در چند ایالت که اختلاف آراء فقط حدود ۱ در صد است (مثلا در ویسکانسین که اختلاف فقط حدود ۲۰ هزار از ۳ میلیون رای است) کار به دادگاه و بازشماری آراء میکشد. اگر مثلا نتیجه ویسکانسین تغییر کند ترامپ برنده است، وگرنه نام رئیس جمهور بعدی آمریکا جو بایدن است.

در حاشیه من حرف دلم را هم بزنم: انتقاد از روند انتخابات سطحی است، وقتی معلوم بود که رقابت تنگاتنگ میشود منطقی بود یکی از دو جناح سر عقل بیاید و یک «آدم حسابی» را کاندید کند، همین کافی بود که ترازو به یک طرف بر گردد. اما نه، اول باید هر دو طرف با کله شقی روی «لورل و هاردی» به عنون کاندیدا پافشاری کنند، با این نتیجه که نتیجه «ناپلئونی» میشود و دو طرف باید باز هم بیشتر کله شقی کنند…

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها