نامه سرگشاده جمعیت سوسیال دموکراسی برای ایران به جو بایدن

 با درود و احترام

ما  جمعی از ” سوسیال دمکرات” های ایران، ضمن شادباش انتخاب شما از سوی مردم آمریکا ، اجازه می خواهیم تا به مسایل پراهمیتی در روابط کنونی و آینده ایالات متحده آمریکا با رژیم جمهوری اسلامی ایران  اشاره کنیم و از شما بخواهیم که به این مسایل و خواست ها توجه و عمل کنید.

بدون تردید ازظلم و ستمی که جهموری اسلامی بر مردم ایران و مردم منطقه خاورمیانه روا داشته است، آگاهی دارید.

اسناد وشواهد نیز جای تردید نگذاشته اند که جمهوری اسلامی ایران  طی بیش از چهار دهه جنایت، کشتار ده ها هزار مخالف سیاسی و عقیدتی، ترورو گسترش آن در سطح ملی و منطقه ای وبین المللی، فساد مالی و اخلاقی، ماجراجویی، سرکوب و شکنجه کنشگران مدنی و زیر پا گذاشتن اولیه ترین حقوق زنان ، ننگین ترین و سیاهترین کارنامه در تاریخ معاصر ایران را به نام خود  ثبت و ضبط کرده است.

– با در نظر گرفتن واقعیت های عینی و موجود، یعنی اسارت آشکارِمیلیون ها شهروند ایران از طرف رژیم اصلاح ناپذیر و خودکامه و مستبد،  گروگان گیری شهروندانی که گرفتار سیستم  سرکوب، زندان و شکنجه واعدام از یکطرف و فقر و فساد و و دزدی ساختاری از سوی دیگر شده اند.

– با در نظر گرفتن اینکه رژیم جمهوری اسلامی به تعهدهای بین المللی خود پایبند نیست و با چپاول سرمایه های ملی ، ثروت و امکانات ایران را برای گروه‌های نیابتی و اشاعه تروریسم هزینه می‌کند.

 – با در نظر گرفتن مرگ روزانه هزاران نفر بر اثر بی کفایتی و ناتوانی این رژیم در مدیریت بیماری “کووید-۱۹” و در حمایت های اجتماعی،

ما از شما و از دولت شما تقاضا می کنیم:

الف) به حمایت معنوی از مبارزه آزادیخواهانه و عدالت جویانۀ مردم ایران ادامه دهید و ما را در منزوی کردن رژیم در سطح جهان همراهی کنید.

ب) به وظیفه دشوار و همزمان حمایت از مردم ایران از یک سو و ادامه فشار و تحریم های اقتصادی و سیاسی علیه این  رژیم دیکتاتوری از سوی دیگر توجه ویژه کنید. تحریم‌ها باید هوشمندانه  و برنامه ریزی شده رژیم  اسلامی را محدود کند ولی به مردم به ویژه به بیماران و توده‌های تهیدست آسیب نرساند.

پ) رعایت حقوق بشر در ایران، در راس برنامه‌های مبارزاتی بسیاری از ایرانیان قراردارد، خواهشمندیم رعایت حقوق بشر، رفع تبعیض علیه زنان و آزادی تمام زندانیان سیاسی-عقیدتی و زندانیان دو تابعیتی را به‌عنوان پیش شرط تمام مذاکره های آینده با رژیم ایران در نظر بگیرید.

ت) در تمام کنش و واکنش‌ها با رژیم باید در نظر داشته باشید که هیچ امکان مادی و معنوی به رژیم ندهید که بتواند در راه توسعه تروریسم در منطقه و جهان به‌کار گیرد. تجربه نشان داده است، رژیم جمهوری اسلامی هیچ امکان مادی و معنوی را برای بهبود و رفاه مردم ایران به‌ کار نمی‌گیرد، بلکه آن را برای تقویت تروریسم و باجگیری بیشتر بین‌المللی هزینه می‌کند.

مردم ایران و آمریکا در مبارزه و نابودی تروریسم اهداف و منافع مشترک دارند.

با تشکر از کمک معنوی شما و مردم آمریکا از مبارزه مردم ایران.

جمعیت سوسیال دموکراسی برای ایران

۳۰ آذر ۱۳۹۹ – ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰

کپی انگلیسی نامه برای:

خانم کاملا هریس

برنی سندرز

خانم نانسی پلوسی

دفتر مجلس سنای امریکا

دفتر مجلس نمایندگان امریکا

وزیر امور خارجه کابینه جو بایدن

Ref: azadivaedalat.com

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
10 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها