نامه تشکر آیت‌الله صافی گلپایگانی از دادگاه اتریش

BBC Persianآیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی، از مراجع تقلید شیعه با ارسال نامه‌ای به رئیس دادگاه قانون اساسی اتریش، از ابطال یک رأی علیه حجاب مسلمانان، قدردانی کرد.

آقای صافی در این نامه خطاب به “کریستوف گرابنوارت” نوشته: “اقدام بحقّ و شایسته دادگاه قانون اساسی کشور اتریش و بخصوص نقش عادلانه و شرافتمندانه آن عالی‌جناب و دیگر قضات عالی‌رتبه در احقاق حق اعتقادی مسلمانان کشورتان و ابطال رأی ظالمانه که حقّ مسلّم رعایت حجاب را بر مسلمانان منع نموده بود، مایه خوشحالی و مسرت قاطبه مسلمانان جهان و دیگر صاحب‌نظران فرهیخته ادیان ابراهیمی گردید.”

آیت‌الله صافی گلپایگانی خندان

دادگاه قانون اساسی اتریش حدود دو هفته قبل قانون ممنوعیت روسری و پوشاندن موهای سر به دلایل مذهبی را که در مدارس ابتدایی این کشور اجرا می‌شد، مغایر قانون اساسی تشخیص داد و آن را لغو کرد.

این قانون که از سال گذشته اجرا می‌شد، به طور مشخص روسری را ممنوع نکرده‌ بود اما بر اساس آن، “هرگونه لباس و پوشش مذهبی که سر را بپوشاند” برای کودکان تا ۱۰ سال ممنوع بود. دولت اتریش گفته بود این حکم شامل کیپای یهودیان یا عمامه سیک‌ها نیست و دادگاه هم به این نتیجه رسید که هدف این قانون فقط روسری اسلامی بوده‌ است.

آیت‌الله صافی گلپایگانی و مقام معظم رهبری خندان
به اشتراک بگذارید: