موالی و مستضعف

اینها مردم عادی, و امثال من و شما رو به چشم”موالی” نگاه میکنند.
اصلا اگر به من و شما به چشم موالی نگاه نکنند که “سنت اهل بیت” زمین مونده!
البته “نظام” راه خروج از “موالی” بودن رو هم پیش پای همه گذاشته: مثلا اگر هنرمند هستی میتونی سلبریتی حکومتی باشی (البته که انتخاب با خودته؛ لا اکراه فی الدین!), یا فرضا به بسیج اداره و محله ملحق بشی, و با تعریف جدید خامنه ای به گروه “مستضعفان” (پیشوایان بالقوه: کسانی که وارثان زمین و همه‌ی موجودی زمین خواهند بود) راه پیدا کنی!
به دلیل همین نگاه برای اینها فرضا نیروهای حشد الشعبی عراق و حزب الله لبنان, که البته از مستضعفان/پیشوایان بالقوه هستند “سرور” من و شمای موالی هستند!

مدرسه ای در روستای “قلعه گنج” کرمان

از ویکیپدیا:
موالی از نیمه دوم سده اول تا نیمه اول سده دوم هجری طبقه و گروهی در جامعهٔ اسلامی آن روزگاران بودند که نژاد و تباری غیر عرب داشتند و میهن آنان تحت سلطهٔ اعراب درآمده بود

عرب‌ها بر موالی مباهات می‌نمودند که ما شما را از بردگی و اسارت آزاد ساختیم و از کفر و شرک و پلیدی نجات داده و به اسلام رهنمون ساختیم. ما شما را با شمشیر سعادتمند ساختیم و با زنجیر به بهشت کشاندیم. پس همین دلیل کافی است تا بدانید ما از شما برتریم.

به هنگام نبرد؛ اعراب موالی را با پای پیاده و شکم گرسنه به اردوگاه می‌بردند و به آنان اجازه سوار گشتن بر اسب و شتر را نمی‌دادند و پس از جنگ حتی اندک سهمی از غنایم به آنان نمی‌دادند. (ارتش ایران؟)

به اشتراک بگذارید: