منتظر دلار ۳۰ هزار تومانی باشید!

نظام تروریست پرور جمهوری اسلامی که برای همه ننه است برای ملت ایران زن بابا، برای آنکه بتواند پول ملت ایران را به تروریست های لبنان و فلسطین و یمن و عراق و .. بدهد، از امضای لوایح پولشویی خودداری کرد و آنگونه که پیداست به زودی بانک های ما کاملا وارد لیست سیاه بین المللی خواهند شد.

با توجه به سنگینی تحریم ها و حماقت های نظام، به زودی باید شاهد سقوط بیشتر پول ملی ( پهن) باشیم!

تا دلار ۲۰ هزارتومانی چند ماه بیشتر نمانده است، اما این خزانه خالی نوید روزهای سیاهی را میدهد که دلار به ۳۰ هزارتومان هم خواهد رسید!

روزنامه وال‌استریت‌جورنال، به‌نقل از چند مقام آمریکایی نوشت که «گروه ویژه اقدام مالی» (FATF) به‌زودی ایران را در فهرست سیاه خود قرار خواهد داد.

به گزارش ايران اينترنشنال، به نوشته این روزنامه، انتظار می‌رود این گروه مالی و نظارتی، امروز جمعه، در آخرین روز نشست خود در پاریس ایران را برای بار دیگر در «فهرست سیاه» خود قرار دهد. نشست «گروه ویژه اقدام مالی» از روز یک‌شنبه ۲۷ بهمن‌ماه آغاز شده است و قرار است امروز جمعه دوم اسفند‌ماه آخرین جلسه‌اش برگزار شود.

روزنامه وال‌استریت‌جورنال در گزارشی که شامگاه پنج‌شنبه اول اسفند‌ماه منتشر کرد، به‌نقل از منابع خود نوشت این اقدام «اف.ای.تی.اف»، در پی همراه شدن کشورهای اروپایی با سیاست‌های دولت آمریکا در قبال ایران صورت می‌گیرد.

نشست «گروه ویژه اقدام مالی» از روز یک‌شنبه ۲۷ بهمن‌ماه آغاز شد و قرار است امروز جمعه دوم اسفند‌ماه، آخرین جلسه آن برگزار شود. رسیدگی به‌وضعیت ایران، در دستور کار این دور از نشست گروه «اف.ای.تی.اف» در پاریس قرار داشت. 

«گروه ویژه اقدام مالی» در پاییز امسال، مهلت ایران را برای پیوستن به دو کنوانسیون مهم این سازمان، در ارتباط با مبارزه با پول‌شویی و جرایم سازمان‌یافته، برای بار ششم تمدید کرد و نمایندگان ایران امیدوارند این مهلت، دست‌کم برای یک بار دیگر در طول دو سال گذشته، تمدید شود.

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، در آخرین واکنش خود نسبت به عدم تصویب لوایح مربوط «اف.ای.تی.اف» در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که دولت او هرچه که توان داشته‌ است برای پیوستن ایران به کنوانسیون‌های «گروه ویژه اقدام مالی» انجام داده است، در این مرحله دیگر کاری از دولت بر نمی‌آید.

در پی قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه «اف.ای.تی.اف»، مبادلات مالی با ایران دشوارتر خواهد شد و بانک‌‌ها و موسسات مالی بین‌المللی بیش از گذشته، به‌منظور مقابله با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم از سوی حکومت ایران، تحت نظارت و فشاری دولتی قرار می‌گیرند.

روزنامه وال‌استریت‌جورنال در بخشی از گزارش خود اشاره می‌کند که در اثر تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده، هم‌اینک نیز شمار زیادی از بانک‌ها و موسسات مالی از همکاری با ایران خودداری کرده‌اند و قرار گرفتن ایران در این فهرست، یک اقدام تکمیلی و گامی روی به جلو در کارزار تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران به‌شمار می‌رود. 

«گروه ویژه اقدام مالی» شامل نمایندگان ۳۹ کشور، از جمله نمایندگان کشورهای عضو «شورای همکاری خلیج فارس» است. این نهاد نظارتی در سال ۱۹۸۹ در پاریس با هدف مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم از سوی کشورهای عضو «گروه هشت» در پاریس راه‌اندازی شد.

انتظار می‌رود با قرار گرفتن نام ایران در فهرست سیاه «گروه ویژه اقدام مالی»، بهای ارزهای خارجی در برابر ریال ایران، ظرف روزهای آينده افزایش یابد.
به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
7 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها