مقاله نشریه Campus Reform آمریکا در مورد استخدام محمد جعفر محلاتی دردانشگاه «اُبِرلین» اوهایو

گروهی از زندانیان سیاسی سابق ایران با ارسال نامه ای به کالج اوبرلین خواستار اخراج رئیس جدید مطالعات خاورمیانه و آفریقای شمالی به دلیل فعالیت وی در دولت ایران شدند.

این استاد ایرانی در زمان کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷ به عنوان سفیر ایران در سازمان ملل مشغول به کار بود، جایی که او با “پنهان کاری، انکار و دروغ” در گمراهی جامعه بین المللی نسبت به جنایات صورت گرفته در سال ۶۷ نقش داشت.

بیش از ۶۰۰ نفر از اعضای خانواده قربانیان اعدام‌های دهه ۶۰ و فعالان سیاسی، در تاریخ ۱۷ مهر / ۸ اکتبر با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به دانشگاه «اُبِرلین» واقع در ایالت اوهایوی آمریکا، نسبت به استخدام «محمدجعفر محلاتی»، سفیر سابق ایران در سازمان ملل متحد بین سال‌های ۱۳۶۷-۱۳۶۸ به علت «نقض حقوق بشر و انکار اعدام‌های دسته جمعی سال ۶۷ در مجامع بین‌المللی» اعتراض کردند.

نشریه کرانیکل در اُبِرلین محمدجعفر محلاتی را به عنوان «استاد صلح» در این دانشگاه معرفی کرده است! او همچنین هر سال جشنواره «صلح و دوستی» در این شهر برگزار می‌کند!!

نشریه کمپس ریفورم در آمریکا که به پوشش اخبار کالج‌ و دانشگاه‌ها می‌پردازد، در گزارشی به تاریخ ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰ به موضوع نامه اعتراض به استخدام محمدجعفر محلاتی پرداخته است.

مورگان اورتاگوس

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده مورگان اورتاگوس به Campus reform گفت “در سال ۱۳۶۷«کمیسیون های مرگ» با فتوای آیت الله خمینی تشکیل شد و هزاران مخالف سیاسی توسط این کمیسیون ها با محاکماتی چند دقیقه ای به قتل رسیدند. این روندی است که تا به امروز همچنان ادامه دارد.”

اورتاگوس اضافه کرد “جمهوری اسلامی همچنان سرنوشت و محل خاکسپاری افرادی را که به قتل رسیدند پنهان می کند و از تحقیق یا بازخواست عاملان این جنایات سر باز میزند و اعضای سابق کمیسیون مرگ را به سمت های ارشد رژیم از جمله رئیس دادگستری ایران (رئیسی) و وزیر ارتقا داده است.

برای مشاهده مقاله کامل به انگلیسی اینجا را کلیک کنید.

برای مطالعه مصاحبه اخیر رادیو زمانه با ایرج مصداقی در اینمورد اینجا را کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید: