مطالبه واکسیناسیون فوری و سراسری؛ بیانیه انجمن صنفی بازنشستگان کشوری

ایران کارگر– روز یکشنبه ۲۸ دی ماه ۹۹، بیانیه انجمن صنفی بازنشستگان کشوری در اعتراض به ممنوعیت ورود واکسن کرونا توسط خامنه‌ای صادر شد. به دنبال تصمیم خامنه‌ای مبنی بر ممنوعیت ورود واکسن‌های تایید شده توسط سازمان بهداشت جهانی به کشور، مطالبه واکسیناسیون فوری و سراسری، به اولین خواسته اقشار مختلف مردم تبدیل شده ‌است.

در پی دیگر اقشار جامعه همچون نامه سران سازمان نظام پزشکی به روحانی، تشکل‌های صنفی فرهنگیان گیلان، کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز، اتحاد آزاد کارگران ایران، انجمن صنفی معلمان کردستان ـ مریوان، انجمن صنفی بازنشستگان کشوری نیز با انتشار بیانیه‌ای خواستار مطالبه واکسیناسیون فوری و سراسری شد.

بیانیه انجمن صنفـی بازنشستگـان کشوری برای مطالبه واکسیناسیون فوری و سراسری

«ما بازنشستگان پس ‌از سال‌ها خدمت صادقانه در این سرزمین، در شرایطی که وقت آسودگی‌مان است، در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که نمی‌دانیم چگونه رنج‌هایمان را به دوش بکشیم.

رنج معیشت و فشار اقتصادی خودمان یا غم سرگردانی و بی‌آیندگی فرزندانمان، از هر طرف که می‌رویم نه چشم‌اندازی است و نه کورسوی امیدی؛ در میان همه این رنج‌ها، شیوع بیماری کرونا در کشور اگر چه روزگار تلخ‌تری را برای همه هموطنان فراهم کرد، لیکن تلخی‌اش برای ما دو چندان بود.

بسیاری از همکاران بازنشسته که در نتیجه سال‌ها تلاش برای معیشت، انواعی از بیماری‌ها را با خود داشتند، حالا باید بیش از دیگران نگران حفظ جانشان می‌بودند و صد افسوس که در همین یک سال ما تعدادی از همکارانمان را که سال‌ها دوشادوش ما برای تحقق مطالبات ما ایستاده بودند، از دست دادیم.

شرایط امروز ما و بسیاری دیگر از هموطنان‌مان نتیجه ناکارآمدی ساختاری حکومتی است که به نظر می‌آید به تنها چیزی که نمی‌اندیشد آسایش و رفاه ملتش باشد؛ این ناکارآمدی در ساختار بهداشتی کشور هم نمود داشت.

اگر چه ما بازنشستگان از سال‌ها قبل و با توجه به وضعیت جسمانی و درگیری با بیماری‌های مختلف، با این ناکارآمدی بیش از دیگران آشنا بودیم، اما بیماری کرونا سطح و گستردگی آن را آشکارتر نمود.

حال در این شرایط وخیم اقتصادی که نتیجه فساد سیستمی، ناکارآمدی مسئولان و تحریم‌های بین‌المللی است، تنها انتظار ما از مسئولان حکومتی این بود که به مانند بسیاری از کشورهای دیگر واکسیناسیون سراسری را در اولویت قرار دهند.

اما به ناگاه، بدون هیچ منطق علمی و بنیان فکری، ورود واکسن مورد تایید سازمان بهداشت جهانی به کشور را قدغن می‌کنند؛ حتی لازم نمی‌دانند توضیحی جامع و کافی در این زمینه برای مردم ارائه دهند.

ما انجمن صنفی بازنشستگان کشوری به عنوان یک نهاد مدنی و صنفی به مسئولان حکومتی هشدار می‌دهیم که ادامه این روند و تداوم این تصمیمات عجولانه نتیجه‌ای جز مرگ بیشتر هموطنان به ویژه سالمندان و فلاکت اقتصادی بیشتر برای همگان نخواهد بود.

درخواست ما از مسئولان حکومتی همکاری با سازمان بهداشت جهانی و ورود واکسن‌های مورد تایید این سازمان به کشور و آغاز واکسیناسیون فوری و سراسری به ویژه سالمندان است، همچنان که بسیاری از کشورهای همسایه ایران چنین مسیری را برگزیده‌اند.

 ما بازنشستگان به حکومت می‌گوییم فقط می‌خواهیم زنده بمانیم، شما وظیفه ذاتی و قانونی خود را اجرا کنید؛ فکر نمی‌کنیم این مطالبه زیادی باشد.

کانال انجمن صنفی بازنشستگان کشوری

به اشتراک بگذارید: