مزرعه حیوانات و احمد جنتی

لابد داستان معروف مزرعه حیوانات را خوانده یا انیمیشن زیبای آن اثر جاودان جورج اورول را دیده اید. شعارهای زیبا و گول زننده ای که تا حالا باعث بدختی بسیاری از کشورها از روسیه تزاری گرفته تا این اواخر کشورهای نگون بختی چون ونزوئلا و نیکاراگوئه نیز از ترکش آن بی بهره نبوده اند. انقلاب اسلامی که شروع شد، بنی صدر، یزدی و قطب زاده ( شوربختانه این آقایان بخوبی از تفکرات این پیر فرزانه آگاهی داشتند)اعلامیه جهانی حقوق بشر را در دهان پیرفرزانه یا همان خمینی کبیر گذاشتند. من باب یاد آوری چند نمونه را ذکر می کنیم:

اقلیتهای مذهبی در اسلام احترام دارند و آنها هم مثل سایر اقشار ملت با رفاه در آنجا زندگی خواهند کرد و هیچ گرفتاری برای آنها نخواهد بود.»

«بشر در اظهار نظر خودش آزاد است».

«اولین چیزی که برای انسان هست آزادی بیان است.»

«مطبوعات در نشر همه‌ی حقایق و واقعیات آزادند».

«در جمهوری اسلامی کمونیست‌ها نیز در بیان عقاید خود آزادند.»

«یکی از بنیان‌های اسلام آزادی است… بنیاد دیگر اسلام اصل استقلال ملی است.»

«برنامه ما تحصیل استقلال و آزادی است.»

«حکومت اسلامی یک حکومت مبتنی بر عدل و دموکراسی است»

«دولت اسلامی يک دولت دمکراتيک به معنای واقعی است. و اما من هيچ فعاليت در داخل دولت ندارم و به همين نحو که الآن هستم، وقتی دولت اسلامی تشکيل شود، نقش هدايت را دارم.»

«اسلام یک دین مترقی و دموکراسی به معنای واقعی است.»

و مردم ایران از جمله چپ های آن زمان انتظار چه آرمان شهری که نداشنند.

بگذریم ، خر خمینی که از پل گذشت، یکی یکی مسافران قطار انقلاب را پیاده کرد و ولایت فقیه را به مردم همیشه درصحنه چپاند. آخوندها را یک به یک پست و مقام داد. یک شیر بی یال و دم و اشکم بنام جمهوری را کنار اسلامی قرارداد. ازاین جمهوری که تقریبا بعد از اولین دوره ریاست جمهوری فقط اسماجمهوری بود، تنها یک انتخابات نیم بند ریاست جمهوری باقی ماند که فقط برخی خودیها در آن حق ثبت نام داشتند. جناب جنتی یا همان نمیرالمومنین در یک اقدام انقلابی آخرین میخ را هم به تابوت شو انتخاباتی ریاست جمهوری زد و مصوبه شرایط نامزدی ریاست جمهوری را به وزارت کشور ابلاغ کرد.

جدا از تعاریف مسخره ای که این مصوبه ۲ ماده ای در مورد رجال سیاسی، مذهبی، مدیر و مدبر؟! در ماده یک دارد. در ماده ۲ به سابقه ۴ سال تصدی در برخی پست ها اشاره دارد از جمله:

مدیر مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشور

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور

مضحک تر این که در بند۱۱ ماده ۲ فقدان سوابق سوء امنیتی از جمله در فتنه سال ۱۳۸۸ را یکی ازشرایط ثبت نام عنوان کرده است.

الغرض این مصوبه را که دیدم یاد جمله ناپلئون در رمان جورج اورول افتادم:

همه با هم برابرند، ولی بعضی برابرترند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها