مدیریت علمی امریکایی و مدیریت پوشالی آخوندی

توی این روزهای قرنطینه موفق شدم هر روز مصاحبه مطبوعاتی ترامپ و تیم همراهش را ببینم. بدون اغراق عرض می کنم که با دیدن این مصاحبه ها نکات زیادی را آموختم که شاید با خواندن و مطالعه نمی توان آنها را آموخت.

اولین چیزی که یاد گرفتم این بود که فرق دولتمردان امریکا با رهبران کشورهای بدبخت و بیچاره مثل جمهوری اسلامی این است که ترامپ و تیم اش خودشان را مثل خامنه ای و حسن روحانی پنهان نکردند بلکه در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار گرفتند.

ترامپ نه تنها خودش را ایزوله نکرد بلکه کارشناسان و افراد صاحبنظر را دور خود جمع کرد و مثل یک فرمانده به اوضاع سر و سامان داد. او اکنون خودش آدم مطلعی شده که دقیقا میداند در هر ایالت وضعیت چگونه است و منحنی گسترش ویروس در چه مرحله ای است.

ترامپ خودش را پاسخکو میداند. هر روز می آید و گزارش میدهد که مثلا با چه کارخانه هایی مذاکره کرده تا فلان دستگاه تنفسی را بسازند و یا روی فلان دارو کار کنند. و غیره.

الان شما از خامنه ای بپرسید چند تا بیمارستان توی تهران داریم شاید نداند. اصلا معلوم نیست کجا پنهان شده. هر یکی دو هفته یک ویدئو از راه دور ضبط می کند و بجای گزارش به مردم و برنامه های حمایتی، شروع می کند به مطرح کردن یکسری مزخرفات تکراری درباره دشمن.

توی امریکا و کانادا دولت برای مردم چک دو هزار دلاری و سه هزار دلاری میفرستد و در ایران حسن روحانی میخواهد یک میلیون تومان یعنی چیزی کمتر از ۸۰ دلار بدهد با سود بانکی ۱۲ درصد!

در امریکا با وجودیکه اقتصاد یک امر حیاتی است اما همه توان شان را گذاشته اند که بیشتر و بیشتر از مردم تست بگیرند تا طرح های سلامتی به واقعیت نزدیکتر باشد.

در اجمهوری اسلامی همینطور فله ای اعلام کردند که ۹۸ درصد مردم را غربالگری کردند!! این غربالگری بدون تست انجام شده و احتمالا با شیر یا خط انداختن انجام شده!

یعنی همه چیز را به سخره گرفته اند. حسن روحانی گفته حتی اگر ۲ میلیون نفر هم بخاطر کرونا بمیرند خسارتش از تعطیل کردن کشور کمتر است. جان انسانها برای رژیم های فاشیستی هیچ است.

بعد شما ترامپ را می بینید که به پرسش های بی ادبانه خبرنگاران پاسخ میدهد. چیزی که ما خوابش را در کشورهای بدبخت و بیچاره هم نمی توانیم ببینیم.

در پایان می خواهم نتیجه گیری کنم که کسانی که با فحش دادن به ترامپ بخیال خودشان ژست روشنفکری می گیرند باید خجالت بکشند از این همه کوته فکریشان. ترامپ نشان داد که هم وطن پرست است و هم کارهایش را با نظر کارشناسان پیش می برد. مدیریت بحران علمی را باید از رهبران امریکا آموخت.

به اشتراک بگذارید: