محکومیت سه پزشک به ۱۸۰ ضربه شلاق به اتهام توهین به عباس تبریزیان که کتاب هاریسون را آتش زد

سه پزشک به اتهام توهین در فضای مجازی به عباس تبریزیان، روحانی که کتاب مرجع پزشکی هاریسون را به آتش کشید، از سوی شعبه۱۳۶ دادگاه کیفری دو مشهد هر یک به ۶۰ ضربه شلاق محکوم شدند.

کانال تلگرامی عباس تبریزیان، روحانی که خود را پدر طب‌اسلامی می‌نامد و دو هفته قبل کتاب مرجع آموزش پزشکی هاریسون را به آتش کشید، تصویر حکم صادره از شعبه۱۳۶ دادگاه کیفری دوی مشهد را منتشر کرد که در آن سه پزشک با شکایت وی به اتهام «توهین از طریق فضای مجازی» هر یک به ۶۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

در حکم شعبه۱۳۶ دادگاه کیفری دو مشهد آمده است که به استناد قانون مجازات اسلامی و به اتهام توهین از طریق فضای مجازی به عباس تبریزیان، هر یک از این سه پزشک به ۶۰ضربه شلاق محکوم شده‌اند اما به دلیل فقدان سابقه کیفری و امید به اصلاح آنها، اجرای مجازات‌ شلاق‌شان به مدت یک سال تعلیق می‌شود.

عباس تبریزیان حدود دو هفته قبل در جمع هوادارانش کتاب اصول طب داخلی هاریسون، از کتاب‌های درسی شناخته‌شده آموزش پزشکی، را به آتش کشید و ویدیوی این اقدام را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد.

به آتش کشیدن این کتاب مرجع پزشکی، واکنش‌های گسترده‌ای در پی داشت تا آنجا که حتی مدیریت حوزه‌های علمیه و تعدادی از روحانیان قم مجبور شدند واکنش نشان داده و این اقدام را «حرکتی ناپسند، جاهلانه و ناروا» عنوان کنند.

عباس کامیابی، رییس انجمن پزشکان عمومی ایران نیز از شکایت این انجمن از عباس تبریزیان، خبر داده است اما هنوز معلوم نیست قوه قضاییه جمهوری اسلامی به این شکایت رسیدگی خواهد کرد.

دادستانی ویژه روحانیت اعلام کرده است که این روحانی در خارج از ایران و در شهر نجف عراق ساکن است. با این حال، عباس تبریزیان در ماه‌های منتهی به اقدامش در به آتش کشیدن کتاب هاریسون، سلسله سخنرانی‌هایی در جمع اعضای بسیج و سپاه پاسداران انجام داده است.

عباس کامیابی، رییس انجمن پزشکان عمومی ایران اما بر پیگیری این شکایت تاکید دارد و گفت: «بدبین کردن مردم به دانش پزشکی، حتی اگر فقط روی یک نفر تاثیر داشته باشد و او را از پیگیری درمان باز دارد، تهدید علیه سلامت جامعه به شمار می‌رود و مستوجب برخورد قانونی است.»

منبع: ایران اینترنشنال

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها