مجتهدی که مصلحت بود یرقان بگیرد

در کتاب آثار الحجة، مکاشفه علامه بزرگوار مرحوم حاج میرزا مهدی آشتیانی را نقل کرده است که ایشان خودش فرموده است که:

من مبتلا به مرض یرقان بودم. وقتی به زیارت مشهد رضا علیه السلام مشرف شدم ازعلی بن موسی الرضا علیه السلام سه حاجت خواستم. یکی اینکه این مرضم خوب شود. حاجت دومم که حاجت مخصوصی بود ذکر نمی کنم. حاجت سومم نجات ایران از فتنه کمونیست بود. موقع فتنه توده ایها و گرفتن شمال ایران بود که همان فتنه پیشه وری باشد که در سی سال قبل واقع شد.
ایشان می فرماید: خیلی ناراحت بودم حرکت کردم برای مشهد مقدس. در اثناء راه حالم بهم خورد بیهوش شدم. همراهانم هم ازسفر بازماندند. در آن حال اغماء، مکاشفه ای به من دست داد. یک وقت دیدم از آسمان متصل نور به زمین می آید. متوجه شدم که صحرای عرفاتست. دیدم نورهائی که می آید در یک قسمت است که همه خلق هم متوجه آن قسمت هستند. آن قسمت رانگاه کردم دیدم چهارده خیمه نورانی است که نور از آسمان به این چهارده خیمه متصل درایاب و ذهاب می باشند.
پرسیدم چه خبر است؟ گفتند این چهارده خیمه آنکه از همه بزرگتر است خاتم انبیاء محمدمصطفی (ص) تا آخری آنها مهدی آل محمد امام ثانی عشر صلوات الله علیهم اجمعین است.

دویدم خودم را رساندم به رسول الله. مقابل رسول خدا ادب کردم. سلام کردم گفتم:

یا رسول الله سه حاجت دارم. رسول خدا فرمود که چون تو در راه زیارت فرزندم حضرت رضا (ع) هستی می خواهی بروی سر قبر حضرت رضا (ع) این حاجت هایت را هم از آقا بگیر!

از خیمه بیرون آمدم رفتم خیمه امام هشتم و اذن گرفتم وارد شدم. سلام کردم خیلی به من رأفت و مهربانی کرد، گفتم یا مولا سه حاجت دارم آمده ام سرقبر شما برای این سه حاجت:
یکی یکی سه حاجتم را گفتم. اول خوب شدنم، دوم آن حاجت مخصوص، سوم رفع شر توده ایها از ایران.


امام فرمود اما حاجت اولت موضوع بیماری یرقان، صلاح تو اینست تو باید تا آخر عمر بیمار باشی!! قبول کردم.

حاجت دوم را فرمود رواست.

و اماحاجت سوم که شاهد مااست به پیشه وری و توده ایها وفسادها که هست فرمود راحت باش به این زودی تمامشان را رد می کنیم.

منبع:

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها