مجتهدی که امام حسین برایش سفارش پیتزا داد

واقعا این آخوندها در مزخرف گویی و پدرسوخته بازی بی نظیرند و الحق شایسته گرفتن جایزه اسکار در جفنگ گویی هستند. نمونه اش حرفهای خنده دار آیت الله شیخ جعفر شوشتری است.

مرحوم آیت الله شیخ جعفر شوشتری رحمه الله علیه میفرمود: وقتی که تحصیلات علوم دینی را در نجف اشرف به اتمام رساندم به وطن برگشتم اما چون تجربه موعظه و روضه خوانی را نداشتم مجبور بودم روی منبر از روی کتاب برای مردم روضه بخوانم که اصلا خوشایند نبود. حافظه ام هم ضعیف بود و نمی توانستم مطالب را در مغزم حفظ کنم. بسیار ناراحت بودم و برای رفع این مشکل نذر و نیاز زیادی میکردم.

یکی دو سال به همین منوال گذشت تا انکه در ماه محرم متوسل شدم به حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام. در عالم خواب دیدم در واقعه کربلا هستم و خیمه های انحضرت برپاست و لشگر دشمن هم در برابر آنها صف کشیده و آماده حمله است.

من وارد خیمه مخصوص حضرت سیدالشهدا علیه السلام شدم و بر آنحضرت سلام کردم. حضرت مرا در کنار خود نشاند و به حبیب ابن مظاهر (حبیب ابن مظاهر تنها پیرمرد سالخورده یاران امام حسین در کربلا) فرمود:

این مهمان ماست. آب که نداریم ولی آرد و روغن هست! بلند شو برایش غذایی اماده کن با هم بخوریم!

حبیب ابن مظاهر برخاست و غذایی برای من تهیه کرد و جلوی من گذاشت. چند لقمه از آن طعام تناول کردم و از خواب بیدار شدم و دریافتم که حافظه ام قوی شده!! و همه کتابهای وعظ را از حفظ هستم.

منبع: نشریه نصیحت-شماره 89 تاریخ 20/4/1373

(فقط تصور کنید لشگریان یزید در بیرون خیمه ها منتظر حمله هستند، بعد توی خیمه امام حسین همه در حال آشپزی!)

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها