مجتهدی که آشپز در حال پختن کتلت را بازداشت می کرد

در آینده وقتی کسی کتاب های تاریخ را ورق می زند و شرح احوال آخوندها را می خواند از دستگیری و بازداشت یک آشپز بخاطر آموزش طرز تهیه کتلت بسیار شگفت زده خواهد شد. احتمالا درباره خامنه ای خواهند نوشت:

مرحوم آسد علی خامنه ای ملقب به عظما از علمای بزرگ شیعه بود که در دوران طلبگی در فقر و نداری روزگار بسر کرد و گذران امور را با خوردن پوست طالبی از میان جوب خیابان سپری می کرد اما در اثر زهد و تقوا صاحب ثروت و اموال بسیار گردید.

از آسد علی آقا کرامات بسیار نقل می کنند از جمله یا علی گفتن آنمرحوم درهنگام خارج شدن از مهبل هنگام تولد است. وی در کهنسالی دچار نوعی مرض لاعلاج شد که همه را دژمن می دید و این بیماری تا پایان عمر او را خلاص نکرد.

مرحوم در دوران حیات خود صاحب قدرت بی حساب و کتاب بود و خدم و حشم فراوان داشت و احکام و حدود الهی را با شدت و غلظت و با بغض و غیض تمام اجرا میکرد طوری که جمع کثیری از نفوس ایران از ترس او به بلاد دیگر فرار کردند.

یکی دیگر از کرامات او دستور بازداشت آشپزی بود که کتلت پخته بود!

در کتب روایات شیعه و احوال علما و فضلا معلوم نیست چرا آسد علی از کتلت آنقدر بیزار بود بطوریکه کسی جرات نداشت در حضور وی کلمه کتلت را بیاورد. مرحوم با شنیدن نام کتلت گریه و زاری بسیاری میکرد و عمامه به زمین می کوبید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها