مایک پمپئو: بازگشت بایدن به دلجویی از رژیم ایران، فاجعه‌ای بزرگ برای ایالات متحده و منطقه است

radis.org– مایک پمپئو، وزیر خارجه پیشین آمریکا ، در جلسه سالانه اقدام محافظه‌کاران با انتقاد از دولت جدید آمریکا، گفته است  که بایدن می‌گوید آمریکا بازگشته است اما دولت جدید به دلجویی از رژیم ایران بازگشته، این بدون شک فاجعه‌ای بزرگ و بی بازگشت برای ایالات متحده و منطقه است.

وی در ادامه افزود: : ‌‌‌«‌بایدن می‌گوید آمریکا بازگشته است. به چه بازگشته؟ به دادن پول نقد به آیت‌الله‌ها تا با آن موشک بسازند و ما را تهدید کنند؟  به عذرخواهی، وقتی ایرانی‌ها سربازان و ملوانان ما را بگیرند و به زانو در‌آورند؟»

پمپئو گفت:‌ «گفتند نمی‌توانید آیت‌الله ‌(خامنه‌ای)‌ را در ایران تحریم کنید، چون جنگ می‌شود. گفتند نمی‌توانید سفارت آمریکا در اسرائیل را به اورشلیم منتقل کنید، چون جنگ می‌شود. گفتند نمی‌توانید بگذارید اسرائیل در بلندی‌های جولان به حقوقش برسد. همه اینها را کردیم و جنگ نشد. گفتند نمی‌توانید در خاورمیانه صلح برقرار کنید چون جنگ جهانی سوم می‌شود، و دیدیم که پیمان ابراهیم صلح واقعی در منطقه ایجاد کرد.»

وی در ادامه افزود: ‌ «قاسم سلیمانی یک فرمانده ایرانی بود که تلاش می‌کرد برای آمریکا مشکل ایجاد کند. ماموریت داشت که به آمریکا خسارت بزند و ما یک قدم جلوتر از او حرکت کردیم تا او دیگر نتواند به آمریکا و دیگران آسیب بزند».

پمپئو که از جمله نامزدهای بالقوه جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ به شمار می‌رود، در نطق خود بر دستاوردهای دولت رییس‌جمهوری دونالد ترامپ، از جمله اشتغال‌زایی و از بین بردن بیکاری، برقراری امنیت در مرزهای آمریکا، کوتاه کردن دست چین از اقتصاد آمریکا و برقراری صلح در خاورمیانه تاکید کرد.

وی در ادامه از سیاست بایدن در قبال چین و حکومت ایران انتقاد کرد و گفت سیاست‌های بایدن موجب از بین بردن مشاغل در کشور شده است. او همچنین گفت دموکرات‌های می‌خواهند بودجه پلیس را کم و آزادی تجمعات صلح‌آمیز و همچنین ارتباطات آنلاین افراد را قطع کنند.

مایک پمپئو تصمیم احتمالی دولت بایدن برای بازگشت به برجام را برای ایالات متحده و منطقه خاورمیانه زیان یار دانسته و برجام را قراردادی بی محتوا دانست که راه را برای دستیابی رژیم ایران به بمب اتمی باز گذاشته بود.

مایک پمپئو در رابطه با حمایت دولت ترامپ از مردم ایران گفت:دولت ما برخلاف دولت اوباما در جنبش سبز از ملت ایران حمایت کرد.

وی در ادامه گفت:رژیم ایران در پی نابودی شیطان کوچک یعنی اسرائیل و شیطان بزرگ یعنی امریکاست.این رژیم شیطانی است و دزدان مذهبی هستند که به مردم ایران رحم نمی کنند.

به اشتراک بگذارید: