ماکرون : جدایی‌خواهی اسلامی بستر تروریسم و عناد علیه ارزش‌های فرانسه است

rfi– ناصر اعتمادی: رئیس جمهوری فرانسه این نامه را در پاسخ به مقاله ای نوشته که دیروز در همان نشریۀ انگلیسی فاینشنال تایمز منتشر شد و در آن نویسندۀ مقاله رئیس جمهوری فرانسه را متهم کرد که برای دستیابی به اهداف انتخاباتی خود، فرانسوی های مسلمان را انگشت نما کرده و بدتر حتی فضای ترس و تردید را در قبال آنان تقویت نموده است.

در پاسخ به این اتهام رئیس جمهوری فرانسه نوشته است که به هیچکس اجازه نمی دهد که فرانسه و دولت او را به نژادگرایی علیه مسلمانان متهم کند. امانوئل ماکرون بار دیگر گفته است که او علیه “جدایی خواهی اسلامی” مبارزه می کند، نه علیه اسلام. در نامۀ خود، رئیس جمهوری فرانسه یادآور شده است که عملیات تروریستی اسلامگرایان در فرانسه از سال ٢٠١٥ به این سو ٣٠٠ کشته بر جای گذاشته اند و اسلامگرایان از خلال این کشتارهای پیاپی ارزش های فرانسه، یعنی جدایی دین از دولت (لائیسیته) و آزادی بیان را نشانه گرفته اند. ماکرون بار دیگر تأکید کرده است که فرانسه هرگز در دفاع از این ارزش ها ذره ای عقب نشینی نخواهد کرد.

رئیس جمهوری فرانسه، “جدایی خواهی اسلامی” را بستر “اهداف تروریستی” اسلامگرایان خوانده و افزوده است که صدها اسلامگرا قادرند هر لحظه چاقویی در دست بگیرند و فرانسویان را به قتل برسانند. رئیس جمهوری فرانسه تصریح کرده است که “در برخی محلات همانند اینترنت گروه های وابسته به اسلام افراطی به کودکان فرانسوی تنفر از جمهوری را می آموزند و از آنان می خواهند که قوانین جمهوری را رعایت نکنند.”

امانوئل ماکرون سپس تأکید کرده است که کافی است برای درک این موضوع به مکاتبات و فراخوان های آکنده از نفرت و خشونت اسلام گرایان در شبکه های اجتماعی رجوع کرد که عاقبت به قتل فجیع آموزگار فرانسوی، ساموئل پتی، منجر شد. او گفته است : “بروید از همین محلات دیدن کنید تا ببینید که دختران خردسال سه، چهار ساله حجاب کامل اسلامی بر تن دارند و در تنفر دائمی نسبت به ارزش های فرانسه بار می‌آیند.”

رئیس جمهوری فرانسه در نامه اش تصریح کرده است که فرانسه امروز علیه این‌ها به مبارزه برمی خیزد، نه علیه اسلام. نبرد جمهوری فرانسه، به گفتۀ امانوئل ماکرون، “علیه تاریک اندیشی و تعصب و افراطیگری خشن است نه عیله یک مذهب.” ماکرون گفته است : “آنچه ما می گوئیم این است که هیچیکدام از این ها را در کشور خود نمی خواهیم و این خدشه ناپذیرترین حق ملت فرانسه به عنوان یک کشور مستقل است.”

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها